Festivali teema

JUURED JA LADVAD 

Elu meie ümber muutub tormiliselt. Muutus võib tähendada arengut, aga ka ootamatuid olukordi ja tundeid, millega ei oska toime tulla. Segastel aegadel vajab inimene hingepidet ja lootust. Midagi, mis pakuks äratundmisrõõmu, kindlustunnet ja kosutust.  

Väikerahva jaoks on pärimuskultuur kui vaimne turvavõrk ja elurõõmu vundament. Maailma rahvaste põnev ja kordumatu kultuuriline mitmekesisus on inimkonna vaimse varasalvena olemas seni, kuni igal rahvakillul on olemas oma laulikud ja pillimehed, käsitöömeistrid ja tantsujuhid, kommete ja tavandite tundjad. 

Kultuuriline eripära on iga rahva unikaalne väärtus. Rahvahõim püsib, kui seal on oma päritolu üle uhked noored – kirglikud, elujanused, edasipüüdlevad, muutusi soovivad, armuvad ning vastutust kandvad noored. Noored, kelle jälgedes on astunud järgmised noored ja siis järgmised ja nii üha edasi.

Seepärast on Viljandi pärimusmuusika festival korraldanud läbi aegade õpitube ja kursusi. Juba 25 aastat korraldame Eesti ETNO laagrit, kust on läbi käinud pea kõik Eesti tänased pärimusmuusika staarid. Tunneme uhkust, et meil on õnnestunud läbi veerandsajandi köita üha uusi ja uusi noori, kes meie muusikalist emakeelt loomuldasa armsaks peavad.

On saabunud aeg pühitseda meie muusikalisi juuri, andes au ja osutades tähelepanu tulevikutegijatele. XXIX Viljandi pärimusmuusika festivali teemaks on “Juured ja ladvad”. Pidu seab programmi fookusesse noored pärimusmuusika talendid – traditsiooni kandjad.

 

Kohtume taaskord Viljandis, 28.–31. juulini 2022!