Tutvustus

“ Viljandi pärimusmuusika festival on kui paradiis, eesti pärimusmuusika menu on uskumatu.”

Helsingin Sanomat


“Festival toimub paigas, mis on kordades kaunim ja muljetavaldam kui mistahes Google’i otsingud sulle eelnevalt näitavad.”

Songlines, UK

“Nii mõnedki pärimusmuusikud siin festivalil on tõelise rokkstaari väärikas seisuses, mis võimaldab, kitarr käes, end rahva hulka heita ja vaimustusest kiljuvate tüdrukute kätel ujuda. Positiivset kadedust tekitab eestlaste seesuguse fenomenaalse olukorra loomise oskus. 

Delfi.lv


“Festival ühe sõnaga kokku võttes, on eriline.”

Songlines, UK


Viljandi pärimusmuusika festival toimub 28.-21. juuli 2022!


4 päeva
4 lava
ligi 60 kontserti
üle 50 artisti ja bändi

Iga aasta juulis Viljandi lossimägedes ja südalinnas peetav pärimusmuusika festival on ühe erilise, 1990. aastate algul levima hakanud mõtteviisi tugevaim väljendus. See mõtteviis väärtustab tavasid, pärimust ja paikkondlikku identiteeti, püüdes aastasadade ja -tuhandete vältel kogunenud vaimseid väärtusi kohandada kaasaegse elukorraldusega – ikka  selleks, et traditsioonid elaksid ja seeläbi tugevneks meie rahvuslik eripära ja muusikaline emakeel.

Viljandi pärimusmuusika festivali külastaja on rõõmsameelne, ümbritsevast ja endast hooliv, armumis- ja süvenemisvõimeline, nooruslik ja õnnelik inimene. Selline on ka festivali vaim! Viljandi pärimusmuusika festivalist on aastatega kujunenud omasuguste seas üks Balti- ja Põhjamaade suurimaid.  

Ootame sind nautima looduslikku atmosfääri ja vaid väga head muusikat Eesti kauneimasse väikelinna!