Passiomaniku meelespea

XXVIII Viljandi pärimusmuusika festival toimub 22.–25. juulil 2021. aastal Viljandi lossimägedes ning folkijate südameis!


Kõik 2020. aastaks soetatud passid (mis ei ole festivalile tagasi müüdud), kehtivad 2021. aastal toimuval festivalil. 


Viljandi pärimusmuusika festivalile on võimalik tulla festivalipassiga, noortepassiga, seeniorpassiga, päevapassiga ja Perekaardi passiga. 2020. aastaks soetatud festivali passi (ükskõik, on see siis festivali, päeva-, noorte-, seenior-, toetaja- või Perekaardi pass) saab kasutada 2021. aastal. Passi kasutamiseks pole vaja teha mitte midagi muud, kui pääse hoolega alles hoida ja sellega 2021. aasta juuli lõpus Viljandisse tulla!


PS! Noortepasside omanikud: kõik 2020. aastaks soetatud noortepassid kehtivad 2021. aastal sõltumata sellest, et passiomanik on vahepeal vanemaks saanud või kooli lõpetanud.


Alates 14. juunist saab korraldada kuni 5000 osavõtjaga sündmusi, ilma, et festivali alale sisenedes peaks tõendama oma nakkusohutust. Hoiame sel aastal päevase külastajate arvu 5000, et festival oleks ligipääsetav kõigile. 

Leevenenud reeglistik ürituste korraldamisele muudab suvesündmused publiku jaoks ligipääsetavamaks, ent korraldajatena peame mõistagi tagama turvalisuse ja maksimaalse ohutuse ka vabamates tingimustes. Nii on Viljandi pärimusmuusika festivali alale võimalik siseneda mitmest kohast ning tagatud on võimalus liikuda piisavalt hajutatult.


Mõistame, et praegune olukord ei pruugi sobida kõigile ja nii mõnigi meist võib tunda muret oma terveise ja viiruse leviku pärast.  Seepärast jätame võimaluse ostetud passiga tulla festivalile 2022. aastal või müüa varasemalt ostetud pass meile tagasi. 

Sooviavaldusi edasi tõstmiste ja tagastuste kohta kogume vahemikus 5.-18. juuli. 

Kes pääsevad festivalile tasuta?

Festivalile saavad tasuta kõik kuni 12-aastased lapsed (kaasa arvatud). Et vältida lapse vanuse määramisega tekkida võivaid probleeme, palume festivali alale jõudes pöörduda piletimüüjate poole, kes panevad dokumendi ettenäitamisel lapse käele käepaela.

Meie festivalile on väga oodatud kõik muusikahuvilised. Raske puudega isiku saatja pääseb festivalile tasuta. Enamikule kontserdipaikadest on ligipääs tagatud, ent mõnda kohta pääsemine võib ilma kõrvalise abita olla raskendatud. 

Kus ja kuidas saan passi vahetada käepaela vastu?

Kõik festivalipassid ja päevapassid vahetatakse käepaela vastu festivali peaväravas, mis asub Vabaduse platsil. Päevapass vahetatakse käepaela vastu pääsmel oleval kuupäeval. Noortepass, mis on mõeldud õppivale noorele vanuses 13-26 eluaastat (k.a.) NB! Kui sul on eelmiseks aastaks ostetud pass ja oled juba vanem kui 26, ära muretse. Noortepass kehtib sulle ikka! Passid vahetatakse käepaela vastu isikut- ja õppimist tõendava dokumendi alusel. Seeniorpass, mis on mõeldud eakale vanuses 65 või enam, vahetatakse käepaela vastu isikut tõendava dokumendi alusel. Päevapass vahetatakse käepaela vastu pääsmel märgitud festivalipäeval.

Kas passiga saan külastada kõiki kontserte?

Festivalipass, noortepass, seeniorpass ja päevapass tagavad festivali ajal sissepääsu kõigile välikontsertidele ning sisekontsertidele on võimalik osta lisapilet, mille hinnaks on 2 eurot. Palun ole täpne, kui soovid minna Pärimusmuusika Aidas toimuvatele kontsertidele, sest hilinejaid saali ei lubata. Välikontsertidel tasub arvestada, et kes varem jõuab, see parema koha saab. 

Kas saan passi jagada sõbraga – üks tuleb neljapäeval ja teine laupäeval?

Ei, see pole võimalik. Iga pilet kehtib ainult ühele inimesele ja seda ei saa teistega jagada. 

Kui mul oli ostetud päevapass, siis millisel päeval ma sellega 2021. aastal toimuvale festivalile pääsen?

Päevapassid kehtivad samadel nädalapäevadel. See tähendab, et neljapäevane päevapass neljapäeval, reedene reedel jne. 

Kas pean pileti välja printima?

Kui oled soetanud PDF-pileti, siis ära prindi seda välja. Me hoolime keskkonnast ning palume seda teha sinulgi - võta enda pääse kaasa nutiseadmes.

Kas pääsmeid jagub kõikidele?

Kõiki Viljandi pärimusmuusika festivali pääsmeid müüakse piiratud koguses.

Kas lemmiklooma võin kaasa võtta?


Jäta lemmikloom koju – festivalialasse ei pääse ühegi loomaga, sh kotis ja/või puuris olevate loomadega. Juht-, hüpo- ja abikoerad on teretulnud.

Kust leian lisainfot, kui seda vajan?

Soovitame liituda uudiskirjaga siinsamas kodulehel. See toob kõige värskema info festivali kohta otse sinu meilboksi.

Sa leiad meid Facebookis nime alt Viljandi pärimusmuusika festival / Viljandi Folk Music Festival. Instagramis oleme #viljandifolk. Kui soovid meiega suhelda telefoni või e-maili teel, siis meie ametlikud kontaktandmed on +3724342050 ja folk@folk.ee