Laagri korraldajad

Laste ETNO korraldajad:


Mats Piho (laagrijuht)


Mats õpetab Võru Muusikakoolis helidisaini, pärimusviiulit ja kitarri ning on lõpetanud TÜ Viljandi kultuuriakadeemia pärimusmuusika eriala. Nooruses osales ta Värska keelpillilaagrites ning mängis viiulit Võru keelpilliansamblis. Varasemalt on ta olnud aktiivne spordi valdkonnas ning ta on lõpetanud TÜ Kehakultuuriteaduskonna bakalaureuseõppe, kehalise kasvatuse ja spordi erialal. Laagrikorralduskogemused on Mats saanud Kiidi turismitalust ning samuti treeneritööd tehes. Vabal ajal meeldib talle pilli mängida ja muusikat kirjutada. ETNOs köidab Matsi laiast maailmast kokku tulev meeli avardav seltskond ja muusika. Laste ETNO on hea võimalus oma maa traditsioonilist muusikat põhjalikult tundma õppida, et seda hiljem juba rahvusvahelises ETNO maailmas sõpradega jagada.


Luisa Susanna Kütson (laagrijuhi assistent)


Luisa on Tallinnast pärit rööprähkleja ja klarnetist, kelle muusikaline teekond sai alguse juba varajases lapsepõlves. 2018. aastal sattus ta esimest korda Eesti ETNOsse ja sellest ajast peale on pärimusmuusika asendamatu osa tema elust. Luisa on osalenud paljudes erinevates etno-projektides, sh Eesti ETNO ringreisil 2019. aastal, ETNO juhendajate kursusel 2021. aasta talvel ja Sitsiilia ETNOs 2021. aasta suvel. Juhendajana astus Luisa esimest korda etno-orkestri ette 2021. aasta ETNO Randevuul. Hetkel käib Luisa kahes koolis korraga, õppides Tallinna Ülikoolis integreeritud kunsti, muusikat ja multimeediat ning MUBAs pärimus- ja maailmamuusikat.

Margit Kuhi (Etnode pealik)


Margit on lõpetanud Viljandi Kultuurikolledži rahvamuusika eriala ning õpetanud ja loonud peale seda Raplamaal pärimusmuusikute uut põlvkonda. Seepärast hakkas ta korraldama 2001. aastast Kandlekoja laste ja noorte PÄRIMUSA laagreid ning erinevaid koolitusi-kursuseid ja õpitubasid igas vanuses huvilistele.
Eesti ETNO laagrit on ta juhtinud aastast 2009 ning algne aukartus on asendunud kindluse ja jätkuva põnevusega, kuna suur rõõm on noortest andekatest muusikutest, kes igal aastal kokku tulevad ning üksteist inspireerides ETNO-maailma loovad.