Topsikampaania

Meile ehk Viljandi pärimusmuusika festivali korraldajatele on väga oluline korraldada festivali keskkonnasõbralikult ja jätkusuutlikult. Hoolime keskkonnast, enda ökoloogilisest jalajäljest ning jätkusuutlikkuse sotsiaalsetest aspektidest, et meie maakera, loodus ja festival kestaksid võimalikult kaua.

Otsustasime 2019.a. festivali eel festivali pealikega vastu võtta ühise uusaastalubaduse, et  iga pealik isiklikult loobub perioodil 1. jaanuar 2019 - 31.juuli 2019 ühekordsete topside kasutamisest. Kuigi lubaduse andsime ja arvestust pidasime vaid ühekordsete topside kasutamise kohta, proovisime minimaalselt kasutada ka ühekordseid plastpudeleid ning loobuda teiste ühekordsete nõude tarbimisest. 


Kutsusime kampa ka oma sõpru, esinejaid ja koostööpartnereid. Kellest nii mõnedki andsid koos meiega sama uusaastalubaduse.

Kokku liitus meie lubadusega 407 inimest ning jätsime koos kasutamata 14300 topsi. 
Kuigi lubadus kehtis vaid 2019.a. festivali lõpuni, on suuremale osale meie festivali tiimist saanud harjumuseks kasutada korduvkasutatavaid topse ning me ei plaanigi ühekordsete topside juurde tagasi pöörduda!

Aitähg kõigile, kes koos meiega lubasid ja lubadust täitsid!