Artistid

cancel

Duo Ruut

Eesti

Duo Ruut on kahe hea sõbra, kuid erineva muusikalise tausta ja maitsega muusiku ühisosa. Oma esivanemate pärimusest uue muusikalise hingamise saanud, asusid Katariina Kivi ja Ann-Lisett Rebane 2017. aastal ühe kandle taha istuma. See otsus oli ühest küljest pelgalt mitmete juhuste kokkusattumine, teisest küljest aga pikaajalise katsetamise ja eelnevate akadeemiliste muusikaõpingute lõpptulem. Kandlest sai duo jaoks "tühi leht", mis andis palju ruumi leiutamiseks ja erinevate mängutehnikate arendamiseks. Ühel instrumendil kahekesi komponeerimine seab üsnagi kitsad raamid - nii saigi Duo Ruudu väljakutseks lasta oma kujutlusvõime kastist välja ja pakkida oma olemuselt minimalistlik muusika uusi ja erutavaid ideid tihedalt täis.

Duo Ruut:

“Oleme tohutult rõõmsad, et saime oma esikalbumi "Tuule sõnad" detsembri lõpus maailma valla lasta. See tähendas meie jaoks aga seda, et terve plaaditäis lugusid said salvestustena kui kivisse raiutud ning meie käed jäid vabaks uute lugude jaoks. Seega ei ole meil sugugi plaanis pikalt loorberitele jääda, sest sepitseme juba uut muusikat, mida vanade lemmikute kõrval suvel kindlasti kuulda saab.”

cancel

Ímar

Šotimaa / Iirimaa
Viieliikmeline plahvatuslik Ímar on sepistatud Šoti, Iiri ja Isle of Mani vennastraditsioonide sulamist ja kihutanud tornaadona globaalsele pärimusmuusika areenile. Nende vapustav debüütalbum “Afterlight” ning järgnenud “Avalanche” on toonud bändile mitmeid olulisi muusikaauhindu ning viinud nad muusikaedetabelite tippu. Ímari liikmed kannavad suurepäraselt Glasgow’ kuulsa muusikaskeene kambavaimu ja elurõõmu, paistes silma hirmuäratava tehnilise osavuse ning legendaarsete live-esinemiste poolest.

Ryan Murphy – uileanni torupill
Mohsen Amini – kontsertiina
Adam Brown – bodhran, kitarr
Tom Callister – viiul
Adam Rhodes - buzukicancel

Maria Mazzotta & Bruno Galeone

Itaalia / Madagaskar
Maria Mazzotta, üks Lõuna-Itaalia hingestatumaid muusikuid avab vägevalt ja kirglikult armastuse mitmenäolisust naise vaatepunktist: suurest hullutavast armastusest, meeleheitest ja õrnusest, piinava ja haigeks tegeva tundeni. Endisest Canzionere Grecanico Salentino lauljast on saanud tänaseks üks Euroopa maailmamuusika skeene hinnatumaid hääli. Maria Mazzotta puudutavas esituses saab laulust katarsis, lohutus, tugi ja leevendus – nagu see on läbi aegade pärimuskultuuris olnud. Muusika südames on pizzica muusikastii – traditsiooniline rütm ja tants, millega raviti tarantlihammustust. 

Viljandisse tuleb Maria Mazzotta koos Madagaskari akordionivirtuoosi Bruno Galeonega.


Maria Mazzotta: laul, löökriistad
Bruno Galeone: akordioncancel

Marko Markovic Brass Band

Serbia

Marko Markovic Brass Bandi muusika hõlmab laia stiilide skaalat, liikudes traditsioonilisest ja kaasaegsest roma ja Serbia muusikast Ladina-Ameerika rütmide ja jazzini välja. Laval lüüakse erinevad stiilid võimsa esituse ja positiivse energiaga keema.

Armastuse muusika vastu päris Marko Markovic oma isalt, legendaarselt trompetikuningalt Boban Markovicilt. Marko ja Boban on aastaid koos orkestris mänginud. Marko Markovic Brass Band loodi 2016. aastal, et tuua kuumad torud ja energiline mustlasmuusika laia maailma. Balkan elab ja hingab puhkpillimuusika rütmis – mitte ükski pulm ega muu tähtpäev ei möödu ilma puhkpilliorkestrita. See on enamat kui muusika, see on osa identiteedist, auasi, midagi põhiolemuslikku, elav ja hingav osa kultuurist. Hullutavalt tempokas ja uskumatult kaasahaarav mustlasmuusika on saanud piirkonna üheks tugevamaks firmamärgiks. Iseloomulikult peadpööritava eluhooga käib kaasas idamaiselt valus-magus melanhoolne hing.

FB: Marko Markovic Brass Band
Web: markomarkovicbrassband
cancel

Puuluup

Eesti

Neozombiepostfolk duo Puuluup mängib hiiu kannelde, elektroonika ning vabade seostega. Ise räägivad nad nii: "Esmalt õppisime ära Vormsi leikid ja siis lasime end mõjutada kõigel, mida televiisorist nägime või lehest lugesime. Eriline hasart ja kokkumängu ekstaas tabab meid siis, kui saame laulda imelikest puudest, soojast toidust ja müstitsismist.".
cancel

RegiRAM

Eesti
Sel hooajal oma 75. sünnipäeva tähistava Eesti Rahvusmeeskoori asutas eesti koorimuusika suurkuju, dirigent ja helilooja Gustav Ernesaks. Algselt a cappella teoseid esitanud meeskoor on kasvanud kogu maailmas tuntud professionaalseks kollektiiviks, kelle tegevuses on tähelepanuväärne osa suurvormide ettekannetel.

Rahvusmeeskoori kõige uuemal plaadil „REGIRAM“ kõlavad koori ja ansamblikoosseisu Celia Roose, Tuule Kann ning Robert Jürjendal esituses regilaulude seaded. Ilmumist ootavad plaadid itaalia heliloojate Giovanni Bonato ja Giovanni Gabrieli teostega ning Baltimaade heliloojate Erkki-Sven Tüüri, Pēteris Vasksi ja Justė Janulytė loominguga. 

Alates hooajast 2011/2012 on koori kunstiline juht ja peadirigent Mikk Üleoja.
Vastet ei leitud