Pühapäev, 31. juuli

NB! Õpitubades osalemine toimub elava järjekorras. Hilinejaid oodatakse järgmistesse õpitubadesse!


Titelaulu- ja mängutuba / Kreete Viira

Viljandi Vaba Waldorfkool (Lutsu 3)
P 31.07 kell 11.00
Sihtgrupp: 0–2-aastased koos vanematega

Pärimusõpetaja Kreete Viiraga saavad vastsed isad-emad tulla koos oma beebidega uudistama ja kaasa tegema toredaid eakohaseid mänge, mängitusi ja laule, mida hiljem koju kaasa võtta ning millega oma võsukestes pärimusepisikut süvendada.


Laste laulu- ja mängutuba / Kreete Viira
Viljandi Vaba Waldorfkool (Lutsu 3)
P 31.07 kell 12.00
Sihtgrupp: 3–6-aastased koos vanematega

Kreete Viira õpetab lastele ja peredele toredaid eakohaseid mänge, mängitusi ja laule. Ootame õpituppa lapsi koos vanematega. Siis saab kogu pere neid mänge hiljem ka kodus koos mängida.

Naistelaulutuba
Bonifatiuse Gild 2. korrus (Väike-Turu 8)
P 31.07 kell 11.00 / Sõrve naised
Sihtgrupp: ainult igas vanuses naised – mehed ei ole sellesse õpituppa oodatud.

Naised on läbi ajaloo hoidnud elus meie pärimuslikku laulukultuuri. Rahvaluulearhiivi kuldaväärt kogudest vaatab meile vastu määratu hulk esiemade laule, mis kannavad kaasaega nende mõtteid ja emotsioone. Millised neist lauludest kõnetavad naisi kõige rohkem praegusel ajahetkel? Millised laulud jätavad tänased naised oma lastele? Ootame kolmel festivalihommikul kõiki naisi laulma sellest, mis keelel ja meelel. Laulutuppa võib kaasa võtta ka oma lemmiklaule, mida teistega jagada.

Meestelaulutuba
Veinibaar Mulks (Tartu 7c)
P 31.07 kell 11.00 / Lüü-Türr
Sihtgrupp: ainult igas vanuses mehed – naised ei ole sellesse õpituppa oodatud.

Kolme festivalipäeva hommikul lausa kohustuslik meele- ja häälevirgutus kõikidele meestele ja mehepoegadele. Meestelaulutuba on traditsiooniline salakamber, kus hämaras toas lauldakse vurru keerutades meeste laule ja aetakse meeste asja. Laulutuppa võib kaasa võtta ka oma lemmiklaule, mida teistega jagada.


Ladvalava: Soome traditsioonide taaskasutus / Polenta (Soome)
P 31.07 kell 12:30, Kuusemägi

Selles õpitoas näitavad Polenta muusikud, kuidas pärimusmaterjalide põhjal uut ja värsket muusikat luua. Nad räägivad sellest, kuidas sündisid nende arranžeeringud, ning õpetavad paar lugu oma debüütalbumilt „Kaustinen Turbo“.
Õpituba on inglise keeles.

Ingrid Rüütli raamatu „Viljandimaa laule ja lugusid“ esitlus/ Ingrid Rüütel, Taive Särg
Aida väike saal
P 31.07 kell 13.00

Suve hakul valmis raamat „Viljandimaa laule ja lugusid“, kuhu autor Ingrid Rüütel on koondanud valiku ajaloolise Viljandimaa laule, loitse ja jutte, millest enamik on helisalvestatud 1960.–1970. aastatel. Regilaulud püsisid perepärimusena. Lihtsate viisidega anti edasi poeetilisi sõnumeid isakodust ja lapsepõlvest, mehe kodust ja mõisaajast, tööst ja loodusest, laulust ja laulmisest. Raamatut täiendab CD-kogumik „Viljandimaa rahvalaule ja pillilugusid“ (2020).