Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

cancel

Viljandi linn

Kui Viljandi pole parasjagu festivalimeeleolust haaratud, on ta mõnus väikelinn, kus on olemas kõik, et ennast mugavalt tunda ja samas piisavalt ruumi, et rahulikult oma asjadega tegeleda. Viljandis pole elamused kunagi rohkem kui 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel, olgu selleks kino, teater, kontsert, kunstinäitus, hea restoran või värskelt röstitud kohv koos kuumalt aurava saiakesega.

Mida Viljandis veel teha?

Viljandi Pärimusmuusika Ait


Meie festivali süda on avatud ka väljaspool festivali peaaegu iga päev. Meil on laia valiku pärimusmuusika-alaste helikandjate, raamatute ja pillidega pood. Keldris, majesteetlike telliskivivõlvide vahel, harjutavad muusikud, toimuvad Eesti Pärimusmuusika Keskuse õpitoad ja asub pärimusmuusika teabekogu. Majas tegutseb ka linna, maakonna ja Lõuna-Eesti parima vaatega kohvik.


Matk ümber järve


Muusikat on kõige parem nautida puhanud kõrvadega. Kuulmismeelte lõõgastamiseks pole midagi paremat, kui üks matk ümber Viljandi järve, saatjaks vaid linnulaul ja oma sammude kaja. Ümber järve kulgev matkarada on 12,2km pikk ja mõõdukas tempos jalutades võtab retk aega umbes kaks tundi.

Naiivne kunstKondase keskuse püsinäitus koosneb Eesti kuulsaima naivistliku kunstniku Paul Kondase maalidest, mis on deponeeritud Viljandi muuseumi kogust. Püsivalt on väljas veidi üle paarikümne maali. Lisaks on keskuses alati kaks-kolm ajutist väljapanekut, kunstipood ja korraldatakse õpitubasid.
MaitseelamusedMillal Sa viimati said samal päeval röstitud kohvi? Rohelise Maja Pood ja Kohvik pakub justnimelt seda. Kui otsid tipptasemel maitseelamusi, astu läbi restoranist Ormisson või Harmoonia. Mõlemad pakuvad omanäolist, kohalikust toorainest valmistatud tipptasemel menüüd. Fellin on Viljandi vanalinna südames asuv kohvik-restoran, mis võlub oma koduse lihtsuse ja meeliülendavalt piduliku atmosfääriga.Paadisõit järvel


Küllap tuleb paljudel Viljandile mõeldes kohe meelde lauluks saanud legend Viljandi paadimehest. Nüüd on igaühel võimalik «paadimeheks» hakata! Laenuta Viljandi järve rannast paat ja suundu järvele, kust avanevad kõige kaunimad vaated linnale. Kui sõudmisest ära väsid, võid peatuda ühes mitmest järveäärsest sildumiskohast ja leida ennast looduse rüpest, kus on mõnus pikniku pidada või niisama linnulaulu kuulata.