Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

cancel

Viljandi lähedal

Siin on toodud vaid mõned näited kuhu Viljandist edasi minna või mida teha. Rohkem infot Viljandi lähiümbruse tegevuste kohta leiad SIIT.

Heimtali muuseum

9km Viljandist Pärnu suunas.

1991. aastal asutas Anu Raud oma isa tallu tekstiiliesemete muuseumitoa. Peagi laienes see vanasse Heimtali külakoolimajja ning liitus sealse muuseumiga. Heimtali on kodulooline muuseum, mille kogu väärtus seisneb eeskätt selles, et esemed on jäänud kohta, kus neid kunagi valmistati ja kasutati. Külastajal tekib tunnetus sajandi tagusest elust, mil inimese maailm piirduski suuresti vallaga, kuhu ta oli sündinud ning kui üleilmastumine sõnana oli veel välja mõtlemata.

Valma seikluspark Võrtsjärve ääres

25km Viljandist Tartu suunas.

Seikluspargis on takistusrajad, mis on paigaldatud neljakorruselise maja kõrgustele platvormidele. Etteteatamisel saab keskusest astuda kalepurjeka pardale ja seilata Võrtsjärve voogudel.

Halliste Püha Anna kirik Mulgimaal

30km Viljandist Abja-Paluoja suunas.

Algne kirikuhoone on arvatavasti ehitatud 15. sajandi teisel poolel. Kirik taastati 90ndate aastate alguses kohalike algatusel ja jõul. Praegu on see Eesti ilusamaid ja modernsemaid kirikuid, kus muuhulgas väärib vaatamist Jüri Arraku altarimaal.

Olustvere mõis ja Lembitu linnus ajaloolisel Sakalamaal

Olustvere asub 24km Viljandist Tallinna suunas, Lõhavere 5km Olustverest Suure-Jaani suunas.

Olustveres asub üks Eesti paremini säilinud mõisakomplekse. Häärberi juures asuvad klaasi-, villa-, lina-, ja sepikoda, kus saab ka ise vanu käsitööoskusi õppida. Mõisast veidi Suure-Jaani poole asub Lõhavere, esimese nimepidi tuntud eestlase, Sakala vanema Lembitu linnamägi.