Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

cancel

Avalikustame 10 järgmist esinejat

Lisaks juba varem väljakuulutatud Curly Stringsile ja April Verch Bandile, hõikas Viljandi pärimusmuusika festival välja järgmised 10 suvel üles astuvat artisti. Sel aastal on festivali fookuses põnevad, tähendusrikkad lood ja nii on Viljandisse oodata muusikuid ja jutuvestjaid, kelle lugude jutustamise oskus on eriti kõrge. Olgu selleks siis tantsuviis või muinasjutt.

Festivali programmijuht Tarmo Noormaa sõnul hakkab muusikaline lugu kõnelema siis, kui esitaja talle hinge sisse puhub. "Mõned meist on eriti osavad jutustajad-sillaehitajad. Mõnede muusikute kätes muutuvad tuntud ja lihtsad lood erakordselt ja silmapaistvalt köitvaks. Meid huvitab, miks see nii on, nii nagu meid huvitab artisti isiklik suhe mängitavate lugude ja oma kultuuriga," räägib Noormaa.

Täna väljakuulutatud 10 järgmist Viljandi pärimusmuusika festivalil üles astuvat artisti on kinnitus programmijuhi sõnadele – nad esindavad erinevaid muusikalisi traditsioone ning muusika ja muusiku erinevaid rolle ühiskonnas.

Üks tänavuse festivali kaugemaid külalisi on King Ayisoba Ghanast. “King” ei ole muusiku nimes mitte mingi ülepakutud tiitel, mees on oma kodumaal tõeline superstaar ja kogu maailmas tuntud kui kologo kuningas. King Ayisobat on nimetatud ka “muusikaliseks preestriks”, kuna ta annab läbi oma lugude sageli nõu ja räägib heast ja halvast. Ta ise on öelnud, et muusika on tema meedium, mille kaudu jagada aegumatut esivanemate tarkust ning julgustada ja suunata inimesi õigele teele.  

Trio Durand Millet Raillard tuleb looduskaunist ja mägisest Morvani piirkonnast Burgundias. Trio liikmed on varasest lapsepõlvest olnud ümbritsetud kohalikust rahvamuusikast ning tänapäeval on nad ühed tuntumad Morvani muusika saadikud, hoides kõige paremal kujul elus pärimusmuusika vanimat ja ehedaimat funktsiooni - nad mängivad tantsuks ja kogukonna rõõmuks.

Soomest sõidab kohale  Orivesi All Stars ehk põhjanaabrite kõige suurem pärimusmuusika kollektiiv, kus mängib ligi 100 pillimeest, vanuses 8-85 aastat. Kokku on nad tulnud selleks, et levitada, avastada, kogeda ja jagada puhast rõõmu muusikast. Selles toredas kambas ei tehta vahet professionaalide ja harrastajate vahel ning ainsaks eesmärgiks on mängida tähendusrikast muusikat mõnusas seltskonnas.

Lisaks neile on 10 väljakuulutatud esineja hulgas Tautumeitas Lätist, Lena Jonssoni Trio Rootsist ning eesti artistid Riffarrica, Nagy Bögö, Tintura & Arno Tamm, MandoTrio koos sõpradega ja Rüüt.

XXVII Viljandi pärimusmuusika festival toimub väikelinna lossimägedes ja südalinnas 25.–28. juulil. Tänavuse festivali teema on “Hea lugu!”. Varasematel aastatel on neli päeva kestvast pärimuspeost võtnud osa kokku rohkem kui
25 000 külastajat.