Artistid

XXX Viljandi pärimusmuusika festivali artistid avalikustame järgemööda. Hoia silm peal meie sotsiaalmeedial ja kodulehel!
cancel

Flook

Iiri / Inglise
Eksimatult äratuntava oma helikeelega Flook punub ja keerutab kokku pärimusmuusika meloodiaid filigraansete akustiliste gruuvidega, ammutades inspiratsiooni liikmete Iiri ja Inglise juurtest. Tegu on haruldase kooslusega kirglikust tehnilisest meisterlikkusest, tundlikust ansamblitööst ja julgelt seikluslikust muusikalisest kujulusvõimest. Flooki read on täis virtuoose, aga bändi ainulaadne fluidum tekib erinevate flöötide, krihvide ja trummide omavahelisest koostööst.

Brian Finnegan - viled ja flöödid
Sarah Allen - flöödid, akordion
Ed Boyd - kitarr
John Joe Kelly – bodhrán


cancel

Kaisa Kuslapuu Trio

Eesti
Mida teha, kui armastad üle kõige klaverit mängida? Loomulikult tuleb kokku panna klaveritrio!

Koosseisu sünd tõukus 2022. aasta sügisel ilmunud Kaisa Kuslapuu soolo-EP “Heinast hobu” loomingulisest protsessist, mis lähenes klahvpillile minimalistlikust küljest, otsides kavalat ja head voolamist pärimusmuusika mängimisel. Võib-olla peaks isegi ütlema pärimusmuusikaga mängimisel, kuna improvisatsioonilisus on Kaisa esimeseks keeleks. Kava keskendubki põhiliselt Lõuna-Eesti pärimusmuusikale ja improvisatsioonile. See on ühest küljest tagasivaade lapsepõlvele Võrus, teisalt soov jääda ausasse olevikku läbi muusika: võnkuv klaverikeel elab oma elu haamrilöögi ja vildisummutuse vahel, kus ta võib luua pidulikkust, ootusärevust, muretust, nukrust, apaatiat, igatsust, südame suurimat rõõmu.

Kaisa Kuslapuu - klaver, vokaal
Meelis Pihlap - basskitarr
Tõnis Kirsipu - löökpillid
cancel

Le Diable à Cinq

Kanada
Le Diable à Cinq on viiest noorest multiinstrumentalistist koosnev ansambel Outaouais’ piirkonnast Québecist. Bändiliikmed, kellest kolm on vennad, neljas nende nõbu ja viies hea sõber, ammutavad inspiratsiooni oma kodukandi pärimusmuusikast ja on võtnud missiooniks puhuda elu sisse tantsupidudele, mille keskel bändiliikmed on ise üles kasvanud. “Viis kuradikest” loovad oma plahvatusliku lavaenergia ning dünaamilise ja rõõmsameelse muusikaga publiku seas mõnusa peomeeleolu ja ühtekuuluvustunde, pannes kõigil jala tatsuma.

Éloi Gagnon-Sabourin - klaver, laul
Félix Sabourin - akordion, laul
Rémi Pagé - viiul, mandoliin, perkussioon, laul
Samuel Sabourin - bandžo, viiul, laul
André-Michel Dambremont - kitarr, laul

cancel

Tęgie Chłopy

Poola
Poolas lausa brändi staatuse saavutanud Tęgie Chłopy kontserdid on kuulsad oma heatujulise energia poolest, mis kütab tantsupõrandad tulikuumaks.Tęgie Chłopy hoiab elus Kesk-Poola Kielce piirkonna tantsumuusika traditsiooni. Bändiliikmed lähenevad pärimusele tähelepanelikult ja traditsioonitundlikult, et tabada külamuusika kõla ja eredat iseloomu ning täita selle omaaegset funktsiooni. Kielce piirkond on tuntud oma puhkpilliorkestrite poolest, mistõttu on puhkpillid ka Tęgie Chłopy ridades vägevalt esindatud. Üheks muusikute olulisemaks eeskujuks ja bändi arengu võtmeisikuks kujunes möödunud aastal lahkunud kuulus klarnetist Stanisław Witkowski, kes mängis koos oma nelja vennaga legendaarses ansamblis, mis tantsutas pidulisi sadades pulmades. Räägitakse, et Witkowski vennad tõstsid oma muusikaga pidudel katuse pealt ja just selle poole püüdleb ka Tęgie Chłopy!

Tęgie Chłopy debüütalbum “Dansing” hääletati Poola raadiokuulajate poolt viimase 25 aasta parimaks pärimusmuusika plaadiks.

Maniucha Bikont - tuuba, laul
Maciej Filipczuk - viiul, laul
Ewa Grochowska - viiul, laul
Mateusz Kowalski - akordion, kitarr, laul
Michał Żak - klarnet, sopransaksofon, laul
Michał Maziarz - metsasarv
Dorota Murzynowska - baraban trumm
Szczepan Pospieszalski - trompet, elektroonika, laul
Marcin Żytomirski - viiul, laul
cancel

Vägilased

Eesti
Vägilased on ansambel, mis hullutas Eesti folgilavasid kokku 11 aastat (2000–2011) ja omandas peale laialiminekut legendi staatuse. Vägilased on otsustanud Viljandi pärimusmuusika festivalil, oma “koduväljakul”, festivali auväärse 30. aasta juubeli puhul üheks õhtuks taas kokku tulla, et anda juubilarile üle oma pisike muusikaline pakike rohkem kui kümne aasta tagant. Kontsert sisaldab lugusid nii Vägilaste algusaegadest, keskpaigast kui ka lõpuperioodist ning lavale on oodata mitmeid üllatusesinejaid. Kohtume nii vanade kui ka uute sõpradega!

“Kõlagu!” Vägilased Viljandi pärimusmuusika festivali 30. aasta juubelil!

Meelika Hainsoo - laul, viiul
Cätlin Mägi - laul, flööt, torupill, parmupill, viled
Jan Viileberg - elektrikitarr, akustiline kitarr
Tiit Kikas - akustiline viiul, elektriviiul, live-elektroonika
Marti Tärn - basskitarr, harmoonium
Reigo Ahven - trummid

Vastet ei leitud