Artistid

cancel

Breabach 

Šoti

Breabach on kahtlemata üks Šotimaa andekamaid ja omapärasemaid kaasaegseid pärimusmuusika ansambleid. Breabach ühendab sügavad mägismaa ja saareriigi traditsioonid nende liikmete poolt Glasgows loodud innovaatilise muusikaga.


Breabach on üllitanud kuus üha kasvava populaarsusega albumit ning kustutanud oma loomingulist janu, tehes koostööd erinevate põlisaustraalia muusikutega, Quebecist pärit Le Vent du Nordiga. Bändi 15 aastat kestnud seiklus on viinud neid esinema nii Sydney ooperimajja kui ka New Yorki Central Parki. Nende muusika on pälvinud mitmeid auhindu, mille hulka kuuluvad viis Šoti pärimusmuusika auhinda, BBC raadio 2 pärimusmuusika auhindade parima bändi nominatsioon ja Songlines muusikaauhindade Euroopa aasta albumi nominatsioon. Kogu tegevuse jooksul on nende muusika põhiteemadeks olnud nii nende mängitava muusika kui ka oma enda juurte tunnustamine ja austamine ning samal ajal uute ideede, energia ja uskumuste juurutamine.Breabachi liikmed on Megan Henderson (viiul, vokaal, steptants), James Lindsay (kontrabass, vokaal), Calum MacCrimmon (torupill, vile, bouzouki, vokaal), Conal McDonagh (torupill, vile, vokaal) ja Ewan Robertson (kitarr, vokaal, cajon).


cancel

Raske Drenge

Belgia/Fääri saared
Omapärane ja värske folkmuusika Fääri saartelt ja Belgiast, mille juured on sügaval Skandinaavia ja Põhja-Atlandi pärimusmuusikas. Pool sellest duost – Herentalsi viiuldaja Oscar Beerten – on pärit Belgiast ja teise poole moodustab kitarrist ja laulja Ragnar Finsson, kes on pärit Fääri saartelt. Nende Norra Hardangeri viiuliviisid koos ilusate fäärikeelsete sõnadega näitavad, et Raske Drenge teab, kuidas ühendada jõud ja melanhoolia, ilu ja kurbus nii, et luua nooruslikust energiast pulbitsevaid rütme ja viise.
cancel

Raxtu Raxti

Läti
Muusikaline ühendus Raxtu Raxti sai alguse bändi “Autobuss debesīs” liikmete kõrvalprojektina, kui nad hakkasid muusikat tegema koos pärimusmuusikute Kristīne Kārkli-Puriņa ja Edgars Kārkliga. Algselt koosnes nende repertuaar põhiliselt Imants Kalniņši arranžeeritud muusikast, hiljem on lisandunud erinevad läti rahvalaulude töötlused.
cancel

Samba Touré

Mali
Samba sündis 15. juunil 1968 ning kasvas üles väikses Dabi külas Tombouctou piirkonnas, Malis. Samba isa lahkus siit ilmast vahetult enne tema sündi ning ta ema kasvatas Samba ja ta venna Ibrahima „Bouri“ Séré üles üksinda. Vaatamata sellele, et nad ei saanud kooliharidust endale lubada, oli Samba väiksest peale muusikast ümbritsetud ning tema ema oli üks esimesi naisi, kes koos noore Ali Farka Touréga Bali Biennale festivalil laulis. Kui Samba oli piisavalt vana, kolis ta Mali pealinna Bamakosse lootuses seal endale tööd leida. Samal ajal aga armus ta Ali Farka Touré muusikasse. Ali Farka Touré oli tõeline legend, kes esitas oma kodukoha Põhja-Mali pärimusmuusikat ning kes ihuüksinda tutvustas ülemaailmsele publikule kõrbebluusi žanri. Samba oli sellest Niafunkést pärit muusikust lummatud ning ta hakkas temaga sarnases stiilis kitarri mängima, mugandades oma tehnikat traditsioonilistelt keelpillidelt elektrikitarrile. Pärast seda, kui Samba oli mitmes bändis mänginud ja laulnud, pakkus Ali Farka Touré üheksakümnendate lõpus talle ainulaadset võimalust tema ja tema bändiga koos tuurile minna. Üliõnnelik Samba oli nõus ning Euroopas ja USAs ringi tuuritades avas tema mentor Samba silmad paljudele erinevatele mõjutustele. Farka Touré inspireeris teda oma enda bluusistiili looma. Samba Touré ühendab harmooniliselt Nigeri jõe bluusi, traditsioonilised Songhai teemad ja lääne mõjutused. Nagu enamik Mali laule, kannavad ka Samba laulud moraalisõnumit ja rõhuta
cancel

WoWaKin

Poola

WoWaKin mängib Radomi, Kielce ja Sanniki piirkondadest pärit masurkasid, polkasid, kujavjakke, tangosid, fokstrotte, oberekke ja (hälli)laule. Peale viiuli, kolmerealise poola akordioni ja trummide mängivad nad ka väikest bandžot ja suupilli. 2016. aastal võttis bänd esimest korda osa Poola kõige tähtsamast folkmuusika konkursist „Uus traditsioon“, kus nad saavutasid kolmanda koha. Peale seda on kooslus andnud hulga kontserte.

Paula Kinaszewska on laulja ja viiuldaja, kes kogub ja esitab traditsioonilist poola muusikat ning on lisaks ka näitleja. Ta on pälvinud auhindu nii näitlemise kui muusikalise tegevuse eest ning olnud seotud mitmete teatriprojektidega, kus segunevad pärimusmuusika ja kaasaegne muusika.

Mateusz Wachowiak on klassikalise muusikalise haridusega akordionimängija, multiinstrumentalist ning helilooja, kes mängib Balkani muusikat ja tangosid.

Bartłomiej Woźniak on auhindadega pärjatud helilooja, teatri-, filmimuusika autor, jazz-kitarrist, multiinstrumentalist ja helirežissöör.

cancel

Yamma Ensemble

Iisrael

Mis on Yamma saladus, et nende muusika suudab lummata tuhandeid kuulajaid üle kogu maailma? Nende muusika on haruldane ja seda mängitakse iidsetel muusikariistadel (duduk, ney, kopuz, oud, shofar), mis ühendab kuulajaid vaimse pärimuse ja traditsioonidega vaatamata sellele, et tegemist on kaasaaegse originaalmuusikaga. Yamma Ensemble heli, esitus ja liigutavad kompositsioonid on viinud nende muusika palju kaugemale, kui bändiliikmed alustades unistadagi oskasid. Ilma igasuguste plaanideta sai bändist ülemaailmne sensatsioon, kuid neil on õnnestunud jääda ehedaks ning truuks oma piirkonnale, kus nad on sündinud ja kasvanud, tõstes aukohale heebrea keele kogu oma erinevate kihtide ja rikkaliku ajalooga.

Lisaks heebreakeelsele omanäolisele originaalloomingule esitab Yamma ka pärimusmuusikat ja erinevate juutide diasporaade kadunud muusikat, Jeemeni, Babüloonia ja Sepharadi juudikogukondade muusikat ja ka hassiidide muusikat kõigis nende imetabastes vormides, mida juudid aastasadade jooksul on alal hoidnud.

Vastet ei leitud