Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

cancel

XXX Viljandi pärimusmuusika festivalist osa saamiseks on avanenud uued ööbimisvõimalused

Festivalimelust puhkamiseks pakuvad sel aastal avaramat mängumaad tudula, telkla, mugavustelkimine, glämping ja karavanipark.
Tavatelgist luksuslikumate glamuuritelkide ala ehk glämmküla jääb festivaliala vahetusse lähedusse, 100 meetri kaugusel asuva Viljandi Spordikeskuse taha. 5-kohalises suures glämpingutelgis on päris voodid, tekid, linad ning valgustus. Glämpingualal on ööpäevaringne valve, võimalus retseptsioonis telefoni laadida ja hommikukohvi soetada.

Haagissuvila või matkabussiga tulijaid ootab karavanipark, mis asub otse kesklinnas, Kaalu tn parklas, festivalialast 300 m kaugusel. Park on aiaga piiratud alal, kus on ööpäevaringne valve, käimlad, puhta joogivee kraan, kätepesujaam, jäätmete kogumispunkt ja keemilise WC tühjenduskoht.

Pesemisvõimalus ja saun asuvad nii glämpingualal kui karavanipargis ööbijatele mõnesaja meetrise jalutuse kaugusel, Viljandi Spordikeskuses. Duši all saab käia kõigil festivalipäevadel kell 9.00–20.00, saunas kõigil festivalipäevadel kell 9.00–11.00 ja 16.00–18.00. Tasumine sularahas võii kaardiga.

Glämmküla ja karavanipark avatakse neljapäeval, 27. juulil kell 12.00 ja suletakse esmaspäeval, 31. juulil kell 11.00. Nii glämingu kui karavanipargi kohad saab soetada eelmüügist kuni 20. juulini.

Kes soovib aga katust pea kohale, sel tasub broneerida koht festivali tudulas Viljandi Vabas Waldorfkoolis. Tänu kooli lapsevanemate vabatahtlikule tööle on ettevalmistatud klassiruumid ning kasutada saab kooli madratseid, kuid võib tulla ka oma madratsiga. Vajalik on kaasa võtta oma magamiskott ja padi. Viljandi Vaba Waldorfkool võimaldab ka telkimiskohti.

Tudulas pakutakse klassikalist folgisuppi ja kohvi ning vanemate poolt valmistatud kooke, võileibu ja suupisteid. Dušš on ööbijaile tasuta, jooksva järjekorra alusel. Tudula kohtade broneerimine lõpeb 26. juulil kell 15.00.
Festivali ajal pakub peavarju ka Päikesekillu Perekeskus, kus on koduselt lapsesõbralikud ruumid ning aiaga piiratud õueala, täisvarustuses köök, dušš, pesumasin, grillimisala ja mängutuba. Sinna on oodatud eelkõige mudilastega pered. Kohad on samuti eelbroneerimisega.

Meeldejääva folgikogemuse pakub ööbimine telklaagris, kus telk-telgi kõrval on ööbimas ehtsad festivalimelu fännid. Telkla asub kesklinnas, festivalialast 300 m kaugusel maalilises Pauluse kiriku aias. Öörahu algab telklas kell 23.00, alkoholi tarvitamine on keelatud ja korra tagavad telkla töötajad ning turvateenistus.

Telkimisalal asuvad käimlad, kätepesujaamad ning jäätmete kogumispunktid. Pesemisvõimalus asub 150 m kaugusel, Viljandi Spordikeskuses. Telklaager avatakse neljapäeval, 27. juulil kell 12.00 ja suletakse esmaspäeval, 31. juulil kell 10.00.

Populaarse lisavõimalusena on avatud ka juba end eelmisel aastal tõestanud mugavustelkimine. Pakett sisaldab ühte eelpüstitatud kaheinimese telki, madratsit, patja ja magamiskotte.

Telklapiletite ja mugavustelkimise eelmüük toimub 26. juulini. Vabade kohtade olemasolul müüakse festivali ajal pääsmeid ka telkla väravas.