Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

cancel

XXX Viljandi pärimusmuusika festivali põhiprogrammis tuleb rahva ette üle 50 esineja

Alates tänasest, 15. maist on juubelifestivali põhiprogramm päevade, lavade ja kellaaegade kaupa avalik. Oma kontsertidega astub lavale 11 välismaa artisti, mõned Eesti ja välismaa ühendkoosseisud ning 36 Eesti esinejat. Uuendusena on kavas mitu uut esinemispaika.
Neljal päeval ja üheksal laval rahva ette tulev on juubeliaastale kohaselt värvikirev ja mitmekesine, täites nii pidutsemis- kui süvenemishuviliste ootused, usub festivali programmijuht Tarmo Noormaa. “Tänavu on meil võimalus näha väga kihvte välisesinejad nagu näiteks Le Diable à Cinq Kanadast, Djely Tapa Malist, El Khat Iisraelist ning müriaadi Eesti tegijaid. Tähelepanuväärne on seegi, et eksklusiivse comebacki teevad varasemad publikulemmikud Vägilased ja Paabel,” märkis Noormaa.

Lisaks tuntud tegijatele, Trad.Attack!, Untsakad, Angus, Mari Kalkun, on programmis koha leidnud uued tulijad Vabariigi Pillimees Kert Krüsban, EHALE, Lõõtsanøøbid, Fylgja. “Eriliselt võib välja tuua juubeliks kokku pandud kontserti Folk 30 ja Pärt Uusbergi "Regiväli" esitlust Baptistikirikus,” lisas programmijuht.

Festivali pealiku Ando Kivibergi sõnul näitab 30. toimumiskorrani jõudnud Viljandi pärimusmuusika festival kogu seda väge, mis Eestis nende 30 aastaga on korda läinud üles ehitada ning oodata on piiritult rõõmustavaid taaskohtumisi koos põnevate ja võimsate esmaavastustega.

“Üle mitme aastakümne oleme otsustanud põhiprogrammi tarvis kasutusele võtta Viljandi lauluväljaku - paiga, kus 15. mail, 1993. aastal meie festivali lugu algas. Lauluväljak ei asenda ühtegi varasemat kontserdipaika vaid lisandub senistele ning seepärast on juubelihõnguline Viljandi pärimusmuuusika festivali programm tavapärasest veelgi rikkalikuma valikuga. Tuleb pidu nagu muiste,” selgitas Kiviberg.

Taaskord on tulemas passifestival, mis annab folgilistele võimaluse mugavamalt ühelt kontserdilt teisele liikuda. Kõiki festivalil kehtivaid passiliike on saada piiratud koguses. Vaid piisava ruumi korral tulevad festivali ajal müügile õhtupassid, mis annavad võimaluse sama päeva õhtul, alates kella 21.00, külastada kõiki kontserte programmipäeva lõpuni.

Väljakuulutamise aega ootavad veel autorilaulude lava, afterparty, õpitoad ning mitmed lisa- ja eriprogrammid.

Eesti esinejate kõrval astuvad pärimuspeol rohkem kui 70 kontserdiga üles artistid Gruusiast, Iiri- ja Inglismaalt, Iisraelist, Kanadast, Kreekast, Lätist, Malist, Poolast, Rootsist, Slovakkiast, Soomest, Taanist, Tiibetist ja Ungarist.