Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

cancel

XXX Viljandi pärimusmuusika festival on alanud

Neli päeva Viljandi lossimägedes ja mitmes paigas kesklinnas toimuva pidutsemisele pühendatud sünnipäevafestivali juhatas sisse rongkäik ning avatseremoonia Kaevumäel.
Eesti Vabariigi president Alar Karis ütles festivali avamisel, et Viljandi pärimusmuusika festival on võimas nähtus meie kultuurimaastikul. “See on oma olemise ja kasvamisega andnud võimsa hoo kogu meie pärimuslikule liikumisele. On selge, et ilma “Viljandi folgita” ei oleks pärimus meie inimeste teadvuses ja elus nii kindlalt ning elusalt. See on Eestile ja eestlastele väga oluline, et me tajuksime oma juuri ja oleksime kontaktis oma pärandi ja eelnevate põlvedega - oma looga. See annab meie väiksele rahvale erakordse väe. Väe, millega kõikides tormides hakkama saada, millele toetuda. See on meie salaseljatagune ja varjus varaait,” lisas president Karis.

Avamisel linnapealt linna võtit vastu võttes vastas festivali pealik Ando Kiviberg küsimusele, mis on festivali pikaealisuse saladus: “Armastus. Armastus selle vastu, mida me teeme ja teadmine, miks me seda teeme,” ning lisas, et pärimusmuusika festival on Viljandi linnas ellu kutsutud selleks, et aidata meie muusikatraditsioonil olla päriselt elus.

Nelja päeva jooksul astub Viljandi pärimusmuusika festivalil üles 654 muusikut 99 koosseisus, kellest 13 artisti on välismaalt. Põhiprogrammis toimub 78 kontserti ja 37 õpituba. Festivali 30. sünnipäeva puhul publikule kingituseks tasuta sissepääs pärimeetri alale. Rohelisel laval ning Õlleõues saab nii Viljandi linnarahvas kui kõik külalised ilma piletita kuulata ligi 70 kontserti.