Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

cancel

Viljandi pärimusmuusika festivali esimesel päeval olid kohal pea kõik festivalipassi omanikud

XXVII Viljandi pärimusmuusika festivali avapäeva külastas üle 8000 inimese. Täna õhtul väisab sündmust Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid, kes külastab ansambli Puuluup kontserti Telia Kaevumäe Laval ning tervitab festivali tiimi Pärimusmuusika Aidas.
Festivali pealik Ando Kiviberg: “Riigipea osalemine festivalil on korraldajatele väga suureks tunnustuseks. See on parim kinnitus sellele, et see, mida me teeme, on Eesti rahvale vajalik.” Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhi ja festivali programmijuhi Tarmo Noormaa sõnul näitab president kohalolu, kui suur tähtsus on pärimuskultuuril: “Mul on hea meel, et president Kersti Kaljulaid peab seda oluliseks osaks kultuurist ja on otsustanud meie aasta tähtsündmust kuulama tulla.”

Tänase, teise festivalipäeva üheks esimeseks kontserdiks on Eesti ETNO laagri osalejate etteaste. “Hea loo” teemale kohaselt on reedeses programmis mitmeid kontserte, kus saab head jutuvestmisoskust nautida - näiteks Piret Päär ja Rahvapillimehed, Indrek Koff ja Katariin Raska, Drukmo Gyal Dakini (Tiibet). Õhtul astub üles ka ansambel Curly Strings koos April Verchiga Kanadast ehk The Heritage Project.  

Esimest festivalipäeva, 25. juulit külastas rohkem kui 8000 inimest; lisaprogrammi sündmustest sai osa rohkem kui 300 inimest. “Märkimisväärne on see, et juba esimesel festivalipäeval oli Viljandis kohal pisut rohkem kui 90% festivalipassi omanikest. Rõõm on näha, et passiomanikud väärtustavad iga päeva ning soovivad võtta festivalist viimast,” ütleb piletimüügipealik Anu Rannu.

Eilne päev möödus üldjoontes rahulikult. Turvameeskond tegi oma tööd tõhusalt ning avastas väravas tavapärast isikuasjade läbivaatust tehes ühelt inimeselt väikese koguse narkootilist ainet; inimene anti üle politseile. Punase risti poole pöörduti väiksemate tervisemuredega. Üks vanem festivalikülastaja vajas kiirabi abi, inimene toimetati haiglasse.  

Ilmaennustus eelolevateks festivalipäevadeks ütleb, et tulemas on palavad ja päikselised päevad. Sellega seoses tuletavad korraldajad külastajatele meelde, et muusika nautimiseks on oluline hoolitseda enda ja oma lähedaste tervise eest tavapäraste vahenditega nagu peakate ja piisav vee joomine. Kraanivett saab ammutada festivalialal ja linnas asuvatest joogiveepunktidest.  

Ametlikud pressifotod Viljandi pärimusmuusika festivali esimesest päevast: https://www.flickr.com/photos/viljandifolk/albums

Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaidi külaskäigust Pärimusmuusika Aita valmivad ametlikud pressifotod.