Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

cancel

Viljandi pärimusmuusika festivali kavva lisandusid karmoškateek, ladvalava ja kuusejuure jutud

Juuli lõpus toimuva Viljandi pärimusmuusika festivali lisaprogrammis on tänavu koha leidnud mitmed uued õppimise ja kogemuste jagamise formaadid, tegevust leiavad aga ka spordisõbrad, loodusvaatlejad ja niisama jutuvestjad.
Lisaprogramm on inspireeritud tänavuse festivali teemast „Ladvad ja juured“ – nii tähistatakse liikuvate õpitubade programmi nimega Ladvalava ning Kuusemäel toimuvaid arutelusid nimetatakse Kuusejuure juttudeks. Vabaduse platsil seab end üles karmoškateek, mis pakub ühismängimise võimalust mistahes tasemel pillimängijatele ja üha suurenevale Eesti karmoškakogukonnale.
 
Jätkub eelmisel aastal hästi vastu võetud hommikune tantsuring Viljandi järve rannas, kus jalga saab keerutada elava rahvamuusika saatel. Sportlikumad folgisõbrad saavad mõõtu võtta petankis, jooksus ja sõudmises. Õhtuses vööndis on võimalik osaleda päikeseloojangu allikamatkal või kesköömatkal.
 
Festivali avapäeval, neljapäeval, salvestatakse Ööülikooli loeng – pillimeheks olemisest räägib Eesti esimene doktorikraadiga rahvapillimängija ja -uurija, Vabariigi Pillimees 2018 Juhan Uppin.
 
Kadunud pole ka vanad armastatud formaadid – festivalipäevade hommikuid aitavad lahti laulda naistelaulutoad Bonifatiuse Gildis ja meestelaulutoad veinibaaris Mulks. Lastele pakuvad tegevust titelaulutoad ja mängutoad, olemas on lasteala, käsitööala ning Jaani kiriku juures orus asuv Roheline lava – hüppelava neile, kes alles muusikutee alguses.
 
Kontserte ja lisaprogrammi tegevusi täis festivalipäeva lõpetab reedel ja laupäeval folgi aftekas – Kuusemäel toimuv pidu, kus muusikat mängivad DJ-d Triin Niinemets, Karoliina Kreintaal, Lauri Täht, L.Eazy, Aimar Ventsel ja Harl:Etno.  
 
28.-31. juulil toimuval XXIX Viljandi pärimusmuusika festivalil astub üles 18 välismaist ja enam kui 40 eestimaist muusikut või bändi. Esmakordselt on festivalil eraldi autorilaulude programm, need kontserdid toimuvad reedel ja laupäeval Pauluse kirikus.
 
Sel aastal saab festivalile osta passe ja päevapasse, üksikkontsertidele eraldi pileteid ei müüda, v.a autorilaulude programmi kontsertidele Pauluse kirikus. Festivali põhialale lossimägedes pääseb festivali passiga (sh päevapassiga), seda ümbritsevale pärimeetri alale, kus asub toidutänav, roheline lava ja Vabaduse väljaku lava, pääseb soodsa alapääsmega.