Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

cancel

Viljandi pärimusmuusika festivali ametlik õlu hakkab tulema Tankeri Pruulikojast

Eesti väiketootjatega koostöösse asunud Viljandi pärimusmuusika festival valis 2019 ametlikuks õlleks Tankeri Pruulikoja käsitööõlu. Äsja avatud Põhjala Pruulikojas kogunenud žürii tegi valiku 9 Eesti Väikepruulijate Liitu kuuluva pruulikoja toodangu vahel.
Folgi õlu tootmisõigused võitnud Tankeri Pruulikoja juhi Jaanis Tammela sõnul saadi õlle tegemiseks inspiratsiooni nii Tšehhi kui ka Saksa õllekultuurist. “”Vienna Laager stiilis võiduõlu on lihtne ja kerge joogiõlu, samas maitsekas ja tasakaalus. Oleme saanud inimestelt palju tagasisidet, et õlu võiks olla veelgi kergem ja mahedam. Antud õlle puhul me seda silmas pidasimegi,” rääkis Tammela.

Viljandi pärimusmuusika festivali pealik Ando Kiviberg jäi žürii tulemusega igati rahule. “Sellise ametliku festivali õllega läheme me suvele vastu naeratus huulil. Janu saab meie festivalil kustutatud ja seda veel väga kvaliteetse joogiga,” sõnas Kiviberg.

Õllesid hindas sõltumatu žürii õllesommeljee Karmo Tüüri eestvedamisel pimedegustatsiooni põhimõttel. Žüriisse kuulusid lisaks Tüürile veel Viljandi pärimusmuusika festivali pealik Ando Kiviberg, festivali programmijuht ja Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja Tarmo Noormaa, festivali toitlustuspealik Jaana Hinno, pärimusmuusik Cätlin Mägi ning pikaaegne festivalikülastaja Tarmo Tähepõld.

Eelduslikult jõuab Folgi õlu tavapoodidesse ja Viljandi Pärimusmuusika Aita juba aprillis ning muidugi saab uut õlut maitsta suvisel pärimusmuusika festivalil Viljandis.

Käsitööõlle, -siidri ja -veini tegijaid ühendav Eesti Väikepruulijate Liit valiti möödunud sügisel Viljandi pärimusmuusika festivali 2019. aasta joogipartneriks, mis tähendab väikepruulijatele ainuõigust festivali kontserdipaikades oma jooke tutvustada ja müügiks pakkuda. Eesti väikepruulijate missiooniks on rikastada rahva maitsete kultuuri, nii nagu pärimuskultuur esindab erinevaid kultuurilisi piirkondi.

XXVII Viljandi pärimusmuusika festival toimub väikelinna lossimägedes ja südalinnas 25.-28. juulil. Tänavuaastase festivali teema on “Hea lugu!”. Varasematel aastatel on neli päeva kestvast pärimuspeost võtnud osa kokku rohkem kui 25 000 külastajat.

Eesti Väikepruulijate Liit on loodud 2013. aastal eesmärgiga jätkata ning arendada Eesti käsitööõlle, -veini- ja siidritootmise kultuuri ja traditsioone ning arendada Eesti alkoholikultuuri läbi kõrgkvaliteediliste toodete pakkumise ja tarbija harimise. Liitu kuulub täna enamik Eestis tegutsevatest väikestest õlle-, siidri- ja veinitootjatest, kelle toodangumaht ei ületa 5 miljonit liitrit aastas.