Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

cancel

Viljandi pärimusmuusika festival hoiab stabiilset publikuarvu

Eile lõppenud XXVII Viljandi pärimusmuusika festivali külastas nelja päeva jooksul ligikaudu 25 000 külastajat.

Festivali pealik Ando Kiviberg hindab festivali igati hästi kordaläinuks ning tänab kõiki, kes festivali õnnestumisele kaasa aitasid: “Suur tänu suurepärastele artistidele, meie publikule, kes igal aastal juuli lõpus taas Viljandisse tuleb ning korraldustiimile. 27. festivali võib taas lugeda igati kordaläinuks!”  

Piletimüügipealiku Anu Rannu sõnu püsib publikunumber aastate lõikes stabiilsena. Nimetatud ligikaudu 25 000 külastaja hulka loetakse nii erinevate passide (festivalipass, päevapass, noorte- ja seeniorpass) omanikud, üksikkontsertide piletite ostjad kui ka pärimeetri pääsme soetanud külastajad. “Eriti rõõmustav on see, et esimesena said otsa noortepassid - see näitab, et noore publiku huvi pärimusmuusika festivali vastu on väga suur,” ütleb Rannu.

Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja ja festivali programmijuht Tarmo Noormaa täiendab: “Viljandi pärimusmuusika festivali fenomen on see, et siin tunnevad end kõik põlvkonnad hästi ja teretulnult. See, et noori festivalil palju on, näitab aga, et meie sihiteadlik töö noorte pärimusmuusika juurde toomise osas kannab vilja. Noored on need, kes meie kultuuri ja keelt edasi viivad, festivalil lähevad aga kontsertidel esimestena tantsima, tõmbavad rahva endaga kaasa ja aitavad nii meeleolu luua.”

Festivali uued sammud jätkusuutliku korralduse vallas võeti hästi vastu ning korraldajate hinnangul võib katsetusi esimese aasta kohta kordaläinuks pidada.

Festivali neli päeva möödusid rahulikult ja ilma suuremate vahejuhtumiteta.