Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

cancel

Avalikustame veel värvikaid välisesinejaid ning tänavuse tunnuskujunduse

Juuli viimasel nädalavahetusel toimuv XXIX Viljandi pärimusmuusika festival uuendab oma ülesehitust, pakkudes kirevat programmi ja hubast õhkkonda passiostjatele ning laiendades pärimeetri ala, mis mõeldud eeskätt festivali melu nautima tulnud ja lühemat külastust plaanivatele inimestele.

Uute välisesinejatena on programmi lisandunud efektne Lõuna-Korea ansambel Ag Dan Gwang Chil, sumedahäälne Brasiilia muusik ja laulukirjutaja Leo Bianchini ja Jamaica reggae-lauljatar Hempress Sativa. Erinevaid loodushelisid imiteerival iidsel hiina muusikariistal guzhengil musitseerib Qiqi Shi, hoogsamaid rütme toob sisse norra pärimusrokkbänd GangarStubbGutta

Seekordse festivali tunnuskujunduse autoriks on maalikunstnik ja illustraator Liisa Kruusmägi, kes on hoogsa joone ja endale omase värvikirevusega andnud edasi festivali meeleolu ja tänavust teemat „Juured ja ladvad“. 

Uuenevat formaati kommenteerides viitas festivali pealik Ando Kiviberg koroona-aastate piirangutele, mis julgustasid katsetama. „Eelmise aasta passifestival sai külastajatelt väga hea vastuvõtu – kiideti hubast õhkkonda, uut kontserdilava, võimalust festivali alal piiranguteta liikuda. Tajusime ka ise, et aura oli väga hea ning et just passiomanikest festivalikülastajad on need, kes programmi rohkem süvenevad ning sellest täit rõõmu tunnevad,“ sõnas Kiviberg. „Tahame seda õhkkonda hoida, kutsudes samas alles pärimusmuusikaga tutvust tegevaid inimesi lustima laienenud pärimeetri alale.“ 

Seega pääseb ka sel aastal festivali põhialale Viljandi lossimägedes festivalipassi või päevapassiga ning üksikkontsertidele sinna pileteid osta ei saa. Küll aga pääseb soodsa piletiga pärimeetri alale, kus saab nautida programmi lausa kahel laval. „Kavatseme pärimeetri alas kontserdipaigana taas ellu äratada Vabaduse platsi, kus toimub iga päev 2-3 põhiprogrammi kontserti,“ sõnas programmijuht Tarmo Noormaa. „Lisaks panustame kõvasti rohelise lava programmile, mis ilmestab hästi meie tänavuse festivali teemat „Juured ja ladvad“. Tõstame esile noori talente, meie traditsiooni ärksaid edasikandjaid.“ Veel jääb pärimeetrisse söögiala ja laste- ning käsitööala. 

28.-31. juulini kestva festivali programmis on tänavu esinejaid Euroopast, Aafrikast, Aasiast ja Ameerikast, kokku 60 artisti, neist 18 välismaalt. Lisaks ülaltoodud välisesinejatele on varem välja hõigatud Yamma Ensamble Iisraelist, Samba Touré Malist, Breabach Šotimaalt, Raxtu Raxti Lätist, WoWaKin Poolast ja Belgia-Fääri saarte duo Raske Drenge. Eesti esinejatest on oodata üllatavaid eriprojekte ja värskeid kooslusi. 

Festivali täpne programm päevade kaupa kuulutatakse välja mai keskel. Festivali nelja päeva passide ning päevapasside hind on ajas muutuv, hetkel on Ticketeri keskkonnas müügis päevapassid hinnaga 25-45 eurot, nelja päeva pass on saadaval 95 euroga. Osta saab ka noortepasse, seeniorpasse ning Perekaardi passe.   

Viljandi pärimusmuusika festivali korraldab MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskus. Lisaks aastaringsele kontserttegevusele Pärimusmuusika Aidas ning suvisele festivalile tegutseb keskuse juures vabahariduskool August Pulsti õpistu ning pärimusmuusika teabekogu.