Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

cancel

Tänasest saab registreeruda juba 25. korda toimuvasse Eesti ETNO laagrisse 

Täna, 1. märtsil algab registreerumine Eesti Pärimusmuusika Keskuse korraldatavasse Eesti ETNO laagrisse, mis toimub tänavu juulikuus juba 25. korda. Noored pillimängijad annavad laagri lõppedes kontserte Viljandi pärimusmuusika festivalil.
Kaunis Kõpu mõisahoones 13.-26. juulini toimuv Eesti ETNO laager on mõeldud noortele vanuses 16-30 eluaastat. Eesti ja loodetavasti ka Soomest ja Brasiiliast saabuvate juhendajate käe all õpitakse üksteiselt kuulmise teel pärimusmuusika lugusid. „Ootame laagrisse 50-70 osalejat,“ sõnas laagri pealik Margit Kuhi. „Varasematel aastatel on neist kaks kolmandikku olnud kohalikud ja üks kolmandik välismaalt, ning anname võimaluse registreeruda kõigile ka nüüd. Kuidas reisimisvõimalused suveks kujunevad, näitab aeg.“

Juba kuuendat aastat toimub Eesti ETNOga samaaegselt ka teine laager, mis mõeldud veidi noorematele pillimängijatele. Laste ETNO laagrisse oodatakse 12-16aastaseid noori, kes tunnevad huvi pärimusmuusika vastu ja kes mängivad heal tasemel pilli (vähemalt viis aastat kogemust). Laste ETNO laager toimub 16.-22. juulini Kärstna mõisas. Seejärel ollakse kaks päeva Viljandi pärimusmuusika festivalil, kus antakse ka kaks kontserti. Laagrisse võetakse 36 last ning registreerumine läheb lahti samuti tänasest, 1. märtsist.

Eesti ETNO laagrisse saab registreeruda SIIN ja Laste ETNO laagrisse SIIN.

Kuna seekordne Eesti ETNO tähistab oma 25. sünnipäeva, filmitakse sel puhul ka dokumentaalfilm. Filmi režissöör on Jürgen Volmer ja film valmib 2022. aasta Viljandi pärimusmuusika festivaliks.

Maailma kõige esimene ETNO-laager toimus 31 aastat tagasi Rootsis. Eesti oli järgmine maa, kes seda korraldama hakkas – meie ETNO-le panid 1997. aastal aluse Krista Sildoja ja Tuulikki Bartosik. Nüüdseks korraldatakse selliseid laagreid paljudes paikades üla ilma, tegevust koordineerib Jeunesses Musicales International, mille liige on ka Eesti Pärimusmuusika Keskus.