Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

cancel

Rahvusvaheline noorte muusikalaager Eesti ETNO ootab osalejaid

Pärimusmuusikahuvilistele noortele suunatud Eesti ETNO avas registreerumis-keskkonna ning ootab 16-30- aastaseid pillimängijaid Viljandimaal, Kõpu mõisas 16.-28. juulini toimuvasse laagrisse. Osalejaid ootab ka pisut noorematele muusikutele mõeldud Laste ETNO laager, mis toimub Kärstna mõisas.

Eesti ETNO laagris omandatakse osalejate endi poolt läbi viidud õpitubades kuulmise teel erinevatest maadest pärit muusikapalu. Iga päev õpitakse 3-4 riigi esindajatelt üks lugu või laul, mida hiljem üheskoos seatakse ja kontsertidel ette kantakse. Idee on anda laagris osalevatele noortele muusikutele tükike teiste kultuuride muusikast ning võimalus luua tulevikuks kasulik võrgustik üle maailma. Kogu õpitubade süsteemi ja õppeprotsessi aitavad ellu viia laagri korraldajad, juhendajad ning vabatahtlikud.


Lisaks juba 23. korda toimuvale Eesti ETNOle, toimub 20.-25. juulini ka 4. korda Laste ETNO, kuhu oodatakse 10-16 aasta vanuseid lapsi, kes suurde ETNO laagrisse veel vanuse poolest ei sobitu, aga omavad huvi pärimusmuusika vastu ja oskavad oma pillil hästi mängida erinevaid lugusid. Laste ETNOs tegeletakse samuti vanade laulude, tantsude ja pillilugudega ning lapsi ootavad ees laulu ja pillimängu täis ühisõpitoad, põnevad üllatuskülalised, tantsutoad ning külaskäik Eesti ETNO laagrisse. Kui Eesti ETNOS keskendutakse maailma erinevate kultuuride muusikale, siis Laste ETNOs on põhirõhk kohalikul ehk eesti pärimusmuusikal.


ETNO laagrite peakorraldaja ja eestvedaja Margit Kuhi sõnul on korraldajatel alati väga hea meel nende laste ja noorte üle, kes laagrisse tulevad. "Nende loomingulisus, rõõmsameelsus, avatus ja pillimänguoskus äratab suurt aukartust. Laagrist saavad nad kaasa väga tugeva emotsiooni ja avarama maailmavaate, sest nad leiavad mõttekaaslasi, saavad uusi loomingulisi impulsse ja inspiratsiooni edaspidiseks eluks ning pillimänguks. Paljude jaoks on ETNO laagris osalemine elumuutev sündmus. Kes korra käinud, soovib kindlasti uuesti tulla!" räägib Kuhi.


Maailma kõige esimene ETNO toimus aga 1990. aasta suvel Rootsis Dalarnas. Nüüdseks korraldatakse ETNO laagreid väga erinevates paikades üle maailma. Neid koordineerib Jeunesses Musicales International organisatsioon, mille liige on ka Eesti ETNO.