Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

cancel

Pühapäeva hilisööl Viljandis lõppenud pärimusmuusika festivalil üllatasid külastuste arvuga neljapäev ja pühapäev

Pühapäeva hilisööl Viljandis lõppenud pärimusmuusika festivalil üllatasid külastuste arvuga neljapäev ja pühapäev, hoides publikult lossimägedes ümmarguse numbriga sünnipäevafestivali avamisest kuni lõpuakordideni.
„Päikeselisele pidutsemisele ja helgele tulevikulootusele pühendatud kolmekümnes festival möödus igati teema „Kõlagu!“ vääriliselt. Kogunes suur hulk vanu sõpru, endisi festivalile õla alla pannud vabatahtlikke ning oma hoole ja armastusega festivali käimalükkamisel kaasa aidanud inimesi. Ja väga palju kiidusõnu kostus lavalt - kogemustega artistidelt noorte kolleegide suunas - avalades neile austust ja poolehoidu ning tunnetades aastate jooksul tekkinud edasiviivat konkurentsi, mida võib meie väikese rahvaarvu juures nimetada juba kordaminekuks,“ võttis möödunu kokku festivali pealik Ando Kiviberg.

Nelja päeva jooksul tehti festivalile üle 20 000 külastuse. Populaarseim festivalipäev oli laupäev, mil kogunes üle 10 000 külastuse, sellele järgnes reede, mis lähenes samuti 10 000 külastusele. Kui varasemalt on reede ja laupäeva vahe rohkem tunda olnud, siis sel korral ületas laupäev reedet vaid veidi. Reedel tõi platsile enim publikut Trad.Attack! ning laupäeval koondasid kuulajaid Vägilased. Aastate lõikes tegi aga rekordi neljapäev, 8000 külastusega, ning ka pühapäeval kogunes külastusi üle 6000, mida on pea poole rohkem kui eelmisel aastal. Neljapäevane menukontsert oli festivali ajaloo läbilõikegala Folk 30. Pühapäeva lõpetanud Ando ja sõbrad ning Zetod meelitasid festivali lõpuni jääma samuti varasematest aastatest rohkem inimesi.

Sel aastal oli külastajatele vaba pärimeetriala, kuhu pääsmeid ei müüdud ning tänavune külastuste statistika on esitatud ilma pärimeetriala loenduseta. Hinnanguliselt viibis toidualal, lastealal, Rohelisel Laval ja Õlleõues kokku 5000-6000 inimest.

Festivalipassi omanikest jõudsid Viljandisse esimese päeva jooksul juba 75% ostjatest. Välismaalt saabunud festivalikülastajaid oli üle 1200, neist üle 500 inimese Soomest, järgnesid Saksamaa ja Rootsi.

Festivali programmijuht Tarmo Noormaa sõnul elati sel aastal eriti kaasa just Eesti artistidele, kuid kaugema kandi esinejatest leidsid publiku poolt väga hea vastuvõtu Flook, Tbilisi, Le Diable à Cinq, Djely Tapa, Júlia Kozáková ja Tęgie Chłopy.

Nelja päeva jooksul sai Viljandi pärimusmuusika festivalil kuulata üle 600 muusiku 99 koosseisus, kellest 13 artisti olid välismaalt. Põhiprogrammis toimus üle 70 kontserdi ja 37 õpituba. Lisaks sai pärimeetri alal tasuta kuulata ligi 70 kontserti.

Järgmine, kolmekümne esimene Viljandi pärimusmuusika festival toimub Viljandi lossimägedes 25.-28. juulini 2024.