Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

cancel

Lisaprogramm kutsub publikut osalema mitmekümnes tasuta sündmuses


25.-28. juulini toimuva Viljandi pärimusmuusika festivali täna avalikustatud mahukast lisaprogrammist leiab 33 õpituba igale vanusele, 6 matka ja 1 raadio Ööülikooli avaliku salvestuse. Lisaks toimub enne festivali 2 ETNO laagrit ja 2 festivalikursust, mille käigus saavad huvilised täiendada ja lihvida oma tantsu-, laulu- ja pillimänguoskusi.
Mis teeb lihtsalt loost hea loo ja kuidas seda köitvalt esitada? Lisaks traditsioonilistele laulu-, tantsu- ja pillimänguõpitubadele leidub selleaastase „Hea lugu!“ teemalise festivali lisaprogrammist ka jutuvestmise teemalise töötoa ja loengu. Nii saab oma jutuvestmisoskusi lihvima hakata kohe esimese festivalipäeva, 25. juuli õhtul kell 18 koos Piret Pääri ja Valdur Mikitaga. Samal päeval kell 21 jagab raadio Ööülikooli avalikul salvestusel oma mõtteid headest lugudest kirjanik ja tõlkija Indrek Koff .

Otse festivali südames, Jaani kiriku ees vallikraavis seab end sisse regilaulu pesa “Hõimust hõimu”, kus eeslauljate vedamisel lüüakse iga päev kindlatel kellaaegadel laul lahti. „Regilaul on eesti kultuuri tüvitekst ning kõige suurem lugu, seetõttu on igati paslik tõsta see „Hea loo!“ festivalil aukohale,“ ütleb programmijuht Tarmo Noormaa. „Pärimusmuusika on pidevas muutumises ja regilaulu pesa pakub võimaluse festivalil nii näha kui kogeda, kuidas kõige ürgsemast eesti kultuurinähtusest saab suure lava kontsert,“ soovitab Noormaa regilaulu pesast kindlasti osa saada.

Lisaprogrammi muusikalises osas ei jää tulemata ka pärimusbändide maailma värskete tegijate kasvupinnas, Roheline lava. Koostöös Sõjamuuseumiga toimub 27. juulil kell 15 Viljandi rongijaamas kontsert, kus Põldsepp ja Pojad laulavad Soomusrongil Wabadus Vabadussõja aegseid laule.