Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

cancel

Avanes registreerumine Eesti ja Laste ETNO laagritesse

XXVIII Eesti ETNO laager toimub kaunis Kõpu mõisahoones ja jätkub Viljandi pärimusmuusika festivalil, 17.–28. juulini 2024. Kaks nädalat kestev laager on mõeldud muusikutele vanuses 18–30 eluaastat ning osa võtma oodatakse kuni 60 osalejat. Tänavuste juhendajate seas, kelle käe all õpitakse üksteiselt kuulmise teel pärimusmuusika lugusid, on muusikuid mitmetest maadest ja põneva taustaga - näiteks Kaisa Kuslapuu Eestist, Magnus Heebøll Taanist ja Robert Alan Mackie Kanadast.

Juba kaheksandat aastat toimuv Laste ETNO on vahepeal läbinud nimevahetuse ja laagrist on saanud Noorte ETNO! Noorte ETNO laager on suunatud noortele muusikasõpradele vanusevahemikus 13–17 aastat, kes tunnevad suuremat huvi pärimusmuusika vastu ja mängivad heal tasemel pilli (vähemalt 5 aastat).

Nii Noorte ETNO laagri kui Eesti ETNO laagri muusikud annavad mitmeid kontserte Viljandi pärimusmuusika festivalil.

Eesti ETNO laagrisse saab registreeruda SIIN ja Noorte ETNO laagrisse SIIN.

Maailma kõige esimene ETNO-laager toimus 33 aastat tagasi Rootsis. Eesti oli 1997. aastal Rootsi järel teine maa, kes seda korraldama hakkas. Nüüdseks korraldatakse selliseid laagreid 40 eri riigis ning kõigi tegevust koordineerib Jeunesses Musicales International, mille liige on ka Eesti Pärimusmuusika Keskus.