Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

cancel

Alustab populaarse taskuhäälingu „Regilaulu Podcast“ kolmas hooaeg

Täna jõuab kuulajateni taskuhäälingu projekti „Regilaulu Podcast“ kolmas hooaeg, mille algataja ja eestvedaja on Eesti Pärimusmuusika Keskus ning kunstiline juht Lauri Õunapuu. Alates 2020. aastast on mitmete kultuuritegelaste, muusikute ja näitlejate abiga taasesitatud arhiveeritud regilaulude tekste ja salvestusi, et tuua pärimust digiajastul huvilistele lähemale.

Kolmanda hooaja kümnes episoodis on regilaulude eestlauljateks: Mari Kaisel, Jako Reinaste, Rein Järvelill, Minni Oras, Urmas Kalla, Celia Roose, Kadri Mägi, Kairi Leivo, Leanne Barbo ja Maria Michelson. Selle ning ka eelnevate hooaegade valmimisse andis suure panuse Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivi vanemteadur Janika Oras.

Äsja pälvis Eesti Pärimusmuusika Keskuse taskuhäälingu töögrupp “Regilaulu podcasti” eest ka Eesti Kultuurkapitali preemia.

Regivärss on üks vanemaid läänemeresoome poeetilisi vorme, millesse on talletatud rahva päritud teadmisi, tõekspidamisi ja elufilosoofiat. „Regilaulu Podcast“ pakub hobifolkloristi Lauri Õunapuu sõnul kultuurijanustele päästerõnga – saadetes tutvustatakse koos Paul-Eerik Rummoga regilaule, nende iseärasusi ja mütoloogilise laulumaailma tagatubasid, mida paljudel on tänapäeval keeruline iseseisvalt lahti harutada.

Taskuhääling on loodud kõigile, kes huvituvad pärimusmuusikast ja -kultuurist. Omanäoline taskuhääling tutvustab eesti ajaloolist laulukultuuri ja poeetikat, andes samas võimaluse kuulajal ka ise mõni regilaul ära õppida.

„Oleme sammuke lähemal suurele soovile, milleks on avaldada aastate jooksul vähemalt sada veenva esitusega laulu, et pärimusmuusika kanduks edukalt järgmiste põlvede kõrvu ja hinge ning elaks ka digiajastul edasi meediumites, mida kuulaja täna harjumuspäraselt kasutab,“ avaldas Eesti Pärimusmuusika Keskuse juht Tarmo Noormaa.

Õunapuu sõnul võeti kaks esimest hooaega kuulajate poolt väga soojalt vastu. Projektiga innustas jätkama ka kuulajate suur huvi – tänaseks on episoode kuulatud enam kui 30 tuhat korda.

Taskuhäälingut saab kuulata kolmel platvormil:

Viljandi Pärimusmuusika Keskuse kodulehel https://www.folk.ee/meist/regilaulu-podcast 
SoundCloudis https://soundcloud.com/regilaulupodcast 
Spotifys https://open.spotify.com/show/59Gb8yzRp7GMBLRd8LqE3q?si=ffea5bd5c3ee4016&nd=1 


Foto autor: Kirke Kuiv