Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

cancel

Algas noorte pillimängijate registreerimine etnolaagritesse

Alates tänasest, 1. märtsist saavad noored pillimängijad registreeruda Viljandi pärimusmuusika festivali eel toimuvasse Eesti ETNO laagrisse ja laste ETNO laagrisse.
XXVI Eesti ETNO laager toimub kaunis Kõpu mõisahoones ning kestab lausa 14 päeva - 19. juulist kuni 1. augustini. Laager on mõeldud noortele vanuses 16–30 eluaastat. Kokku oodatakse sinna 60–70 osalejat ja viit juhendajat. Tänavused juhendajad saabuvad Eestist, Soomest, Belgiast ja Brasiiliast ning nende käe all õpitakse üksteiselt kuulmise teel pärimusmuusika lugusid.

Juba seitsmendat aastat toimub ka laste ETNO laager, mis mõeldud veidi noorematele pillimängijatele. Kärstna mõisasse oodatakse 21.–29. juuliks 12–16 aastaseid noori, kestunnevad huvi pärimusmuusika vastu ning mängivad heal tasemel pilli (vähemalt viis aastat kogemust).

Nii laste ETNO laagri kui Eesti ETNO laagri noored annavad kontserdi Viljandi pärimusmuusika festivalil. Laagritest osavõtt maksab 250 eurot ja selle sees on nii elamine, majutus, muusikaõpe kui ka festivalikülastus.

Eesti ETNO laagrisse saab registreeruda SIIN ja laste ETNO laagrisse SIIN.

Eesti Pärimusmuusika Keskus on Eesti ETNO laagrit korraldanud juba 25 aastat ning sel puhul esitletakse tänavu suvel ka Jürgen Volmeri vastvalmivat dokumentaalfilmi, mis laagri fenomeni lahkab. Filmi esilinastusele juulikuus on oodatud nii kõik tänavused kui ka eelmiste aastate etnolaagrites osalejad.

Maailma kõige esimene ETNO laager toimus 32 aastat tagasi Rootsis. Eesti oli järgmine maa, kes seda korraldama hakkas – meie ETNO-le panid 1997. aastal aluse Krista Sildoja ja Tuulikki Bartosik. Nüüdseks korraldatakse selliseid laagreid paljudes paikades üla ilma, tegevust koordineerib Jeunesses Musicales International, mille liige on ka Eesti Pärimusmuusika Keskus.