Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

cancel

UNESCO loovlinn Viljandi otsib linnameistrit

UNESCO käsitöö ja rahvakunsti loovlinnade võrgustikku kuuluv Viljandi otsib linnameistrit, kelle tegevuse eesmärk on 2021. aasta lõpuni elavdada Viljandi loomeelu ning aidata kujundada linna mainet rahvusvaheliselt tuntud loovlinnana.

Stipendiumikonkursile, mille käigus linnameister välja valitakse, oodatakse kandideerima käsitöö, rahvakunsti või nendega seotud loovalade meistreid. "Konkursiga tahame leida inimese, kes aitaks oma tegevustega Viljandil UNESCO loovlinnana silma paista, kaasates sealjuures nii meie oma kogukonda, kui pakuks põnevust ka inimestele väljaspool Viljandit," ütles Viljandi linnapea Madis Timpson, "Viljandi ja siinsed loovaladega tegelevad inimesed väärivad nii loovlinna tiitlit kui ka suuremat tuntust."

UNESCO loovlinna tegevusi koordineeriva töögrupi eestvedaja Ave Matsini sõnul sobivad stipendiumikonkursile kandideerima pärimust ja kultuuri hindavad meistrid. "Otsime jätkusuutlikult mõtlevat oma ala professionaali, kes oskab oma tegudega linna elu paremaks teha ja vanadele asjadele uut elu sisse puhuda. Olgu ta siis jutuvestja, muusik, käsitööline või disainer," sõnas Matsin, „2021. aasta teema on parandamine ja me ootame linnameistrit, keda see teema kõnetab."

Stipendiumikonkursil osalemiseks tuleb esitada isiklik nägemus linnameistri rollist ning panusest linnaelu elavdamisse ja maine tõstmisesse. Samuti ülevaade oma viimase viie aasta loomingulisest tegevusest ning tegevustest, mida linnameistriks olemise aastal ellu plaanitakse viia. Eespool nimetatu tuleb saata meiliaadressile kultuur@ut.ee hiljemalt 3. maiks (k.a). E-kirja pealkirjaks tuleb lisada märksõna "linnameister".

Stipendiumi suurus on 2000 eurot ning selle annavad koostöös välja Viljandi linn, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia ja Eesti Kultuurkapital. Stipendium antakse isikule, kelle esitatud nägemus linnameistri rollist, senistest ja kavandatavatest loomingulistest tegevustest ühtib enim Viljandi kui UNESCO loovlinna põhimõtete ja eesmärkidega.

Stipendiumi saaja väljaselgitamiseks moodustatakse ekspertkomisjon, kuhu kuuluvad Eesti Rahvakultuuri Keskuse, Eesti Pärimusmuusika Keskuse, Kondase keskuse, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Viljandi linnavalitsuse ja Viljandi muuseumi määratud esindajad.

Stipendiumikonkursi tingimustega ja Viljandi kui UNESCO käsitöö ja rahvakunsti loovlinna tegevustega saab lähemalt tutvuda veebiaadressidel http://www.viljandi.ee/unesco-loovlinn ja https://visitviljandi.ee/et/unesco 

Lähemalt: UNESCO loovlinna tegevusi koordineeriva töögrupi eestvedaja Ave Matsin, telefon 5262 510