Veljo Tormis 90

8. augustil kell 18:00
Viljandi lauluväljakul

Suurkontserdil esinevad:

Eesti Rahvusmeeskoor, solist Pirjo Jonas, dirigent Mikk Üleoja
Metsatöll ja Eesti Rahvusmeeskoor kavaga: "Raua Needmine", dirigent Rasmus Erismaa. Seaded: Tauno Aints
Tormis Quartet (Kadri Voorand, Liisi Koikson, Jaak Sooäär, Paul Daniel)
"Regilaulu Podcastid" projektis osalenud lauljad: Liisi Koikson, Timo Kalmu, Lauri Õunapuu, Ando Kiviberg, Celia Roose ja Meelika Hainsoo.


Sellel augustikuul täitub 90 aastat päevast, mil sündis Eesti üks omanäolisemaid heliloojaid Veljo Tormis.

8. augusti õhtul kogunevad Viljandi laululavale seda märgilist sündmust tähistama Eesti Rahvusmeeskoor, Tormis Quartet, Metsatöll ja mitmed regilaulude eestlauljad. Toimub kontsert mille keskmes on muidugi Veljo Tormise looming. Kontserdil kõlavad ka meie oma rahvalaulud, mis olid Veljo loomingu rammusaks kasvupinnaks.

Veljo Tormise helilooming on midagi, mis on saanud otsekui eestluse omanäoliseks sümboliks. Sümboliks, nagu regilaul või rukkileib. Veljo on kogunud meie, eestlaste, iidvana kultuuri - maailmatunnetuse, rahvalaulud ja muusika, sidunud need nagu rukkikõrred tüsedasse vihku ning toonud kodutalu vana palkrehe alla. Seal peksti terad ja tuulati, kuivatati. Siis viidi veskile. Pehmest jahust sai lõhnav leib. Selle leiva maitset teab pea iga eestlane. "Raua needmine", "Pikse litaania", "Ingerimaa õhtud", "Eesti ballaadid", "Sampo tagumine", "Helletused", filmi "Kevade" muusika… . Seda, tugevalt turbast, suitsutarede lõhnast, lõpututest heinamaadest ning ugrilikkusest läbi imbunud laulude nimekirja võiks jätkata pikalt. Pikemalt kui mahuks ühe kauni suveõhtu kontsertkavasse.

Teeme kummarduse Veljo Tormisele ning teeme valiku tema loomingust, mis on kõnetanud meie esinejaid enim.

Piletid kontserdile tulevad müüki 1. juuli kell 10.00