Uudised

XXVI Viljandi pärimusmuusika festival avalikustab programmi päevade kaupa. Kõik artistid on tänaseks kinnitatud ja programmipealik Tarmo Noormaa on rahul.

“Muidugi on hea tunne, et programm on kinnitatud, mitme kuu töö on justkui raami saanud. Ega töö sellega lõpe, nüüd tuleb kõik artistid täpselt ajakavasse mahutada, et iga päev saaks mitmekesine ning just selline, nagu üks festival olema peab. Siis edasi saab juba järgmise aasta peale mõtlema hakata, selles mõttes töö ei saagi otsa. Praegu juhin tähelepanu sellele, et kõik lavad on ka tänasest kinnitatud ja üks väike töövõit on kindlasti noortelava!” muheles Noormaa.

2018. aasta Viljandi pärimusmuusika festivalil on esmakordselt ka noortelava, millel näeb kahe päeva jooksul neid, kes hakkavad pärimusmuusika tulevikku kujundama. Noortelaval, mis asub tuletõrjehoovis, astuvad üles sellised kooslused: Mandotrio; Lekarerätten (Rootsi); Hinrikus, Krüsban, Leitham; Duo Mänd/Krüsban, Gatyamadzag Zenekar (Ungari).

Festivali lavadest on endiselt esindatud Kirsimägi, Kaevumägi, Kultrahoov, Pärimusmuusika Ait ja Jaani Kirik. Eelmise aasta positiivse kogemuse põhjal on ka sel aastal Roheline lava lauluväljakul, aga ööklubi on selleks korraks viidud Kultrahoovi.

XXVI Viljandi pärimusmuusika festival toimub 26.- 29. juulil Viljandi lossimägedes ja selle ümbruses. Selle aasta teemaks on “Sajaga!”, mis peegeldab kõige paremini noort ja pulbitsevat energiat.

Artistid on päevade vahel jaotunud nii:

NELJAPÄEV: Gatyamadzag Zenekar (Ungari), Tanzhausgeiger (Austria), Nikns Suns, Ar-God (Eesti/Udmurdi), Kiharakolmio (Soome), Duo Mänd/Krüsban, Zetod, Debi Gogochurebi (Gruusia), Puuluup, Ülemakstud Rentslihärrad, Kadrievi Orkestar (Makedoonia), Dobranotch (Venemaa)

REEDE: Eesti Etno, Pimekontsert, Hó-Ró (Šotimaa), Lõõtsavägilased, Kalàscima (Itaalia), Lekarerätten (Rootsi), Duo Malva ja Priks, Estonian Voices, Juhan Uppin, Curly Strings, Päri Päri, Svjata Vatra, Black Bread Gone Mad, Jouhiorkesteri (Soome), Bombino (Niger), Hinrikus, Krüsban, Leitham, Untsakad, Tantsumaja, Tintura

LAUPÄEV: Voorand-Koikson-Sooäär-Daniel ja tütarlastekoor Ellerhein „Kummardus Veljo Tormisele“, MandoTrio, Cätlin Mägi "Mu pill parmupill!", Naised köögis, Kiharakolmio (Soome), Ar-God (Eesti/Udmurdi), The East Pointers (Kanada), Gatyamadzag Zenekar (Ungari), Rüüt, Etnosfäär ja Eesti Noorte Segakoor, Lepaseree, Fränder (Eesti/Rootsi), Kadrievi Orkestar (Makedoonia), Duo Mänd/Krüsban, Puuluup, Dobranotch (Venemaa), Debi Gogochurebi (Gruusia), Trad.Attack!, Angus, Tantsumaja, Maarja Nuut & HH

PÜHAPÄEV: 100 Mandoliini, The East Pointers (Kanada), Hinrikus, Krüsban, Leitham, Hó-Ró (Šotimaa), Sound of Dragon (Hiina), Lekarerätten (Rootsi), Suits ja Kool, Ando ja sõbrad, Lõõtsavägilased ja Metsatöll

Osta päevapasse SIIT

Kohtumiseni festivalil! 

 Alguses oli Alle-aa_Aivo Põlluäär 31.jpg

728x90