Neljapäev, 28.juuli


NB! Õpitubades osalemine toimub elava järjekorras. Hilinejaid oodatakse järgmistesse õpitubadesse!

Lood Andide piirkonnast / Tomás del Real

N 28.07 kell 16.00, Aida väike saal

Tule ja õpi Andide piirkonnast pärit meloodiaid ja rütme koos Tšiili kitarrist Tomás del Realiga. Avastame ja mängime pärimuslugusid, mis on pärit Lõuna-Ameerika lääneosast, mille rikkalikku pärimust on mõjutanud nii pärismaalased, eurooplased kui ka aafriklased. Õpituba sobib igasuguste pillide ja erineva tasemega mängijatele.
Õpituba on inglise keeles.


Ladvalava: Tants Kihnu pillilastega
N 28.07 kell 17.00, Roheline lava

Kihnu pillilapsed õpetavad traditsioonilisi Kihnu tantse ja tantsulist liikumist, ikka sel moel nagu neil oma saarel tänaseni kombeks on – hoida ringjoont ning mitte teeste jalgõ alla jäädä.


Väikekandle õpituba – Väike kannel, suur hääl / Eva Väljaots
N 28.07 kell 18.00, Aida väike saal

Väikekannelde maailm on nii ajalooliselt kui ka kaasajal olnud väga rikkalik. Pillide erinevad suurused, kujud, keelte materjalid ja paljud muud omadused annavad igale kandlele kordumatu kõla. Lisaks on iga pill ka oma mängija nägu. Õpitoas avastame väikekanneldele iseloomulikke heliomadusi ja mänguvõimalusi. Uurime nii erineva kõlaga väikekandleid kui ka ühe kandle erinevaid kõlasid. Oodatud on igas vanuses ja igas suuruses pilliga väikekandlemängijad. Õpituba juhendab Eva Väljaots, kes avaldas kevadel sooloalbumi "Hundinuiaõis * Bulrush Bloom", millel kõlab tema omalooming erinevatel väikekanneldel.


Ööülikool – Pillimeheks olemisest / Juhan Uppin
N 28.07 kell 21.00, Aida väike saal

Vabariigi Pillimees (2018) Juhan Uppin (s. 1984) on laia muusikalise stiilispektriga eesti lõõtspilli ja kandle mängija. Ta on ühtviisi nii üks säravamaid traditsioonilise mängustiili valdajaid kui ka nende rahvapillide repertuaari ja mängutehnika avardajaid. Uppin tegutseb aktiivselt nii soolo- kui ka koosmängijana (ansamblites Rüüt ja Tuulelõõtsutajad), õppejõuna (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias ja Heino Elleri Muusikakoolis) ning kai valdkonna eestvedajana (näiteks laulu- ja tantsupeo raames aset leidvate rahvamuusikapidude loomingulise juhina). Hiljuti sai Uppinist ka esimene doktorikraadiga rahvapillimängija ja -uurija.