Lasteala

Jaani kiriku õu

N 27.07 kell 13.00–22.00
R 28.07 kell 12.00–22.00
L 29.07 kell 12.00–22.00
P 30.07 kell 12.00–20.00

Iga päev kell 15.00–16.30 Päikesekillu Perekeskuse juhendatud tegevused
Iga päev kell 19.00 interaktiivse mängu tulemused
Reedel ja Laupäeval kell 12 muinasjutuvestja Jaagu muinasjutud

Viljandi pärimusmuusika festivalile on lapsed väga oodatud! Kuni 12-aastased (k.a) pääsevad festivalile tasuta. Jaani kiriku kõrval on lasteala, kuhu on üles seatud lusti pakkuv mänguplats, kus toimub tegevusi, mis toetavad lapse loovust ja aitavad leida mängurõõmu elust meie ümber. NB! Lapse eest vastutab lastealal lapsevanem.

Igal folgi päeval kell 15.00–16.30 viivad Päikesekillu Perekeskuse mängu- ja tegevusjuhid läbi erinevaid tegevusi. Üheskoos õpitakse leidma mängu lihtsatest asjadest. Mida peale hakata kivide ja käbidega? Kuidas ehitada hiiglaslikku trips-traps trulli? Kuidas tantsida nii nagu keegi teine ei näeks? Reedel ja Laupäeval avab lasteala aga uskumatute lugudega muinasjututaat Jaak.

Kui sulle mängimine enam lusti ei paku, aga seiklusjanu veel kutsub, siis tule võta osa interaktiivsest seikluslikust mälumängust, mis paneb proovile sinu orienteerumisoskused ja teadmised pärimusmuusika festivalist. Osaleda saavad kõik lapsed ja lapsemeelsed, kel on olemas nutitelefon ja internet. Igal õhtul teeme päeva tulemustest kokkuvõtted ja ootame mängijaid kell 19 lastealale, et tunnustada tublimaid.

Beebidega peredele on sel aastal sisse seatud mugavustega beebitelk, kus saab rahulikult last toita ja mähkida või niisama pisikesega festivalimelu eest peitu tulla. Telgi sisustab Päikesekillu Perekeskus.

MEELESPEA LASTEGA FESTIVALIKÜLASTAJALE:

  • Võta piletitelgist lapsele kleeps, kuhu saab kirjutada tema nime ja vanema kontaktid juhuks, kui teie teed peaksid ootamatult lahku minema. Lahkumineku puhuks leppige kokku, et kohtute lastealal tamme alla seatud kohtumispunktis.
  • Lastealal olevad mänguasjad jätame lastealale.
  • Elektrikaabel ei ole ronimisköis ega kiik. Isegi kui laps on väga kerge.
  • Lava ääre peale ei ole lastel asja, see segab kontserdikülastajaid. Isegi kui esineja lubab. Isegi kui lapsevanem lubab.
  • Lossimägede müürid on ohtlikud ja pole mõeldud turnimiseks. Isegi kui turnija on seda varem mitu korda teinud ja kunagi pole midagi juhtunud!
  • Väikelapsele rendi Pärimusmuusika Aidast kõrvaklapid, mis kaitsevad mudilase hapraid kõrvu. Pea meeles, et täiskasvanule võib festivali helivõimendus olla talutav ja nauditav, aga väikelapsele ei pruugi müratase olla samavõrd ohutu. 
Olulised numbrid:
Hädaabi 112
Festivali staap +372 5814 4114