Lisaprogramm

Regilaulu pesa

N 16:00; 18:00
R 14:00; 16:00; 18:00
L 14:00; 16:00; 18:00
P 14:00; 16:00


"Hõimust hõimu"

Eestimaa on nii suur, et siia on mahtunud elama kümmekond hõimu, igaüks oma keele, kommete ja lauludega. Aga "hõim" on tähendanud ka kitsamat sugulaste ringi, näiteks pulm on ju olnud kahe - peiu- ja mõrsjapoolse - hõimu lepingupidu. Hõimud oma vastuolude, vastastikuste sidemete ja mõjutustega on see tegelikkus, milles on meie maal elatud aastatuhandeid. Seega pole meil mitmekultuurilisust vaja kaugelt otsida. Oleme kahetsenud oma keelte ja hõimude rohkust, mis nagu oleks takistanud ühinemist ja tugevakssaamist. Kuid kas pole ühtsuse rõhutamine õpitud just suurrahvaste käest? Ajalugu on näidanud, kuidas ka hõimukorraldusega maad on edukalt vastu pannud võõrmõjule, mis leiab tugeva, kuid ühel hoobil alistatava keskvõimu asemel eest palju väikesi, varjuvaid, ilmuvaid ja kaduvaid vastaseid. Vastupanu aga tähendab ka õppimist ja ülevõtmist; seda on hõimud siinmail korraldanud omavahelgi, juba ammu enne suurvõimude sissetungi. Tehkem siis koos tiir peale oma kodumaale, et otsida elujõuliste hõimude jälgi keeltes ja lauludes!

Ööülikool – HEA LUGU

Indrek Koff
N 25.07 21.00 / Aida väike saal

Mis on see iva, mis paneb ühe loo elama?
Kirjandusinimese perspektiivist loo vestmisel räägib kirjanik ja tõlkija Indrek Koff.

Päikeseloojangu matk "Uhti, uhti uhkesti! - viisk, põis ja kõrs" 

Peep Tobreluts
R 26.07 20.00 / algus Kondase Keskuse eest (Pikk 8)

Viljandi ja vesi. Järv ja jõgi. Kas linnuse vallikraavides oli kunagi vett ja kas allikavesi on joogiks? Tänu veele ja veeteele on Viljandi linn ja pärimusmuusika festival. Uhti-uhkesti folgilised saavad jalutada-arutada tuntud juhtumi üle, milles viisk, põis ja kõrs üle Emajõe Viljandisse kippusid. Matka keskmeks ongi tuntud laul ja selle juured - üks hea lugu. Matkalised saavad ise meisterdada isikliku (joogi)kõrre. Ja kellel näpud osavamad, siis meisterdame ka kõrrepilli-roopilli. Allikamatk kestab kuni päikeseloojanguni. Matkajuht on loodusemees Peep Tobreluts.

Öömatk 

Peep Tobreluts
R 26.07 01.00

NB! teisel folgiööl, reedese programmi lõpus / algus Kondase keskuse eest (Pikk 8)

Matk algab kell üks öösel, kui öine trall läbi saamas ja unetud romantikud tahavad koidule ja kodule vastu jalutada. Jalutame läbi uinunud linna, teejuhil on varrukast võtta päris mitu head lugu, mida kõrva taha panna. Teejuhiks loodusemees Peep Tobreluts. NB! Ohutuse pärast on öömatkal piiriks kuni 15 osalejat, alaealised on lubatud ainult täiskasvanud saatjaga! Ole varakult kohal.

Jalutuskäigud Ott Sandrakuga

R 26.07 13.00 / 16.00
L 27.07 13.00 / 16.00

Hind: 5€ /kõik kuni 12-aastased ka. saavad tasuta

NB! Jalutuskäigu pilet tuleb eelnevalt soetada festivali piletimüügipunktist. Piletilt leiad info jalutuskäigu alguse kohtumispaiga kohta. Kohapeal piletimüüki ei toimu.

Ajaloolane ja jutuvestja Ott Sandrak viib kõndima Viljandi salapärase ajalooga paikadesse ja räägib mahlakaid lugusid inimestest, kes nende paikadega seotud, ja ajaloolistest sündmustest linnas läbi sajandite. Jalutuskäik kestab keskmiselt poolteist tundi. Jalutuskäigud on erinevate marsruutidega.

Rannamängud

Et folgiliste luud-liikmed tugevad püsiksid ja reibas meeleolu säiliks, on festivalipäevadel võimalik Viljandi järve rannas osa saada sportlikest ettevõtmistest ehk rannamängudest.
Võistluste tublimad saavad auhinnaks festivali päevapileteid ja meeneid.

R 26.07 kell 12.00 Folgi Paadimees ehk sõudmine rahvapaatidel
L 27.07 kell 11.00 Folgi Petank ehk petanque duodele Võistlused on paaridele (paarilise võib ka rannast leida), registreerimine kohapeal.                                                                                                                 P 28.07 kell 12.00 Folgi Aeroobika. Tõeline virgutus enne viimast festivalipäeva. Treener Ene Tulp. Kõik on oodatud!
R-P 26.-28.07 Viljandi järve rannas Eesti noorte rannavolle karikavõistlused 27.-28.07 Viljandi Centrumi parklas Rannavolle Grand Prix 2019

Looduslodja purjeretk Võrtsjärvel

Looduslodja purjeretk Võrtsjärvel, algus ja lõpp Oiu sadam
L 27. 07 kell 11:00-12:30 ja kell 13:00-14:30
P 28.07 kell 11:00-12:30 ja kell 13:00-14:30 

Looduslodi kutsub folgilisi ja teisi huvilisi Võrtsjärvele - imetleme vetevälja, hingame värskendavat järveõhku,
kuulame lugusid järvest ja sobiva ilmaga heiskame suure raapurje.
Retke kestus 1.5 h, algus ja lõpp Oiu sadamas, 20 min autosõitu Viljandist. Pardal on loodusgiid. 
Piletid 9/6/3€
Looduslodja retki korraldab Jõe- ja Järvehuntide Akadeemia, toetab KIK. 
Piletid Piletilevis! p.s kell 12 avatakse sadamakohvik, kus pakutakse maitsvat kiviahjupitsat