Pärimusa 2.0 tutvustus

24. ja 25. juulil Viljandi lossimägedes toimuvad pärimusmuusika kontserdipäevad ehk Pärimusa 2.0 kannab endas algusaastate festivali vaimu. Kell 14.00 algaval ning öösse kanduval sündmusel astuvad üles veel tundmatud noored, juba üle maailma kuulsad kui ka legendi staatuses olevad Eesti pärimusmuusika artistid.

Nii näebki 24. juuli kontserdipäeval kõige esimesel Pärimusal üles astunud Kukerpille ning Untsakaid, kes siis küll esinesid Rahvastepalli nime all. Festivali legendidele lisaks kuuleb ja näeb pärimusmuusika pealekasvu ehk Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia tudengeid, samuti Eesti ETNO esindust. Loomulikult ei pea pettuma ei Puuluubi ega Trad.Attack!-i fännid. Puuluup lubab hiiu kanneldel ette kanda vaid oma parimad lood ning Trad.Attack! tuleb välja uue albumi „Make Your Move” esitluskontserdiga.

Ehedust lisavad kavasse Küla kõlad, kus Karula kihelkonna kolm laulikut: Meelika Hainsoo, Lauri Õunapuu ning Celia Roose esitavad rahvalaule Cyrillus Kreegi põhjatutest rahvaluulekogudest ning Kreegi-aegsete külalaulikute lauluvarast. Lavalaudadele astuvad neil kahel päeval ka Vabariigi parim pillimees Juhan Uppin ning all-stars koosseisuga pidulik pärimuskaverbänd 3-4!, kes võtab tõlgendamiseks ette Curly Stringsi, Kukerpillide, Mari Kalkuni, VLÜ, Puuluubi, Paabeli ka paljude teiste armastatud bändide loomingu. Kollektiiv 3-4! tuleb Viljandisse koosseisus Arno Tamm, Lauri Kadalipp, Lee Taul, Marti Tärn ning Ahto Abner.

Sama programm samade esinejatega kordub mõlemal päeval.

Ajakava:


14.00 sissepääs
15.00 Kukerpillid ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia noored pärimusmuusikud (Kelly Veinberg, Elina Kasesalu, Henrika Trave, Kerli Kislõi ja Tanel Sakrits)
16.30 Vabariigi Pillimees Juhan Uppin
18.00 Küla kõlad
19.30 Puuluup
21.00 3-4!
22.30 Trad.Attack!
00.00 Untsakad / Rahvastepall
02.00 peo orienteeruv lõpp