Suvekursus - Kohad täis!

Aeg: 19.–21. juuli 2021
Koht: Viljandi Huvikool, Jakobsoni 47c, Viljandi 71004
Kursuse juhendajad: Kulno Malva, Margus Põldsepp, Tuule Kann
Osalustasu: 90€

Registreerumine on lõppenud - kohad täis!Kulno Malva
 on Eesti pärimusmuusik, akordionist ja helilooja. Ta on mänginud ansamblites Svjata Vatra, Nikns Suns, Lepaseree, Hajameelsed Kunznikud, Duo Malva & Kirsipu, Duo Malva & Priks ning alates 2018. aastast koosseisus Riffarrica. Lisaks ansamblitegevusele on Kulno Malva välja andnud kolm sooloalbumit. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika erialal.

Kursusel lubab Kulno: “Olen suur akordioni ja regilaulu ühendamise fänn. Seetõttu õpime vähemalt ühe regilaulu, kus saatepilliks just akordion. Paar lugu on veel hinge peal, mida tahaks kindlasti õpetada, üks imeilus Bretooni lugu nende hulgas. Olge valmis ka selleks, et mängin teile ette kaks lugu ja just teie peate otsustama, kumb õppimiseks ägedam! Näpud villi!”

Margus Põldsepp on eesti muusik, kes tegutseb mitmes ansamblis, sealhulgas Untsakad, Lõõtsavägilased ning Põldsepp ja Pojad. Ta on lõpetanud gümnaasiumi ja muusikakooli Valgas. Alates aastast 2007 töötab Põldsepp Karksi-Nuia muusikakooli direktorina ja õpetab Viljandi Muusikakoolis eesti lõõtspilli.


Tuule Kann on kandleõpetaja ja muusik. Kromaatilist kannelt on ta õppinud Tallinnas (õp. Els Roode) ja Vilniuses (doc. Regina Tamošaitene).

Tuule on töötanud kandle- ja pärimusmuusika ainete õpetajana nii Tallinnas, Viljandis kui Võrus. Tema käe alt on välja kasvanud tuntud pärimusmuusikud Pille Karras, Leanne Barbo, Juhan Uppin jpt. Tema südameasjaks on olnud palju aastaid rahvapärimuse koguja August Pulsti sünniaastapäeva tähistamine erinevate kontsertidega. Ta on õpetanud arvukatel pärimusmuusika kursustel ja laagrites (Leisi Värks, Pirrupuusaare perelaager jne).

Rahvamuusikas on Tuule jõudumööda end ise harinud, võttes eeskujuks eesti ja naabermaade kandlemängijaid. Muusikuna on ta osalenud paljudes ansamblites ja koostööprojektides (ans Tuulekandled, Kannelkond, Eesti Keeled, Üsna Vaikne Duo, Kukulind, Suurõ Pilvõ, koostöö jutuvestja Piret Pääriga jne). Ansambel Keelte Kodu kaasjuhendaja.Lisainfo:
Janne Suits
August Pulsti õpistu juhataja
+372 512 9491
janne@folk.ee