Laste ETNO

Tere tulemast Laste ETNO (Kids Ethno) laagrisse 20.-25. juulil 2019!


Noor muusikasõber, kes sa oled 10-16 aasta vanune, tunned huvi pärimusmuusika vastu ja oskad oma pillil hästi mängida erinevaid lugusid! Oled väga oodatud pärimusmuusika laagrisse Laste ETNO 2019, mis toimub Viljandi lähedal Kärstna mõisas.

Laagris saad tuttavaks eesti pärimusmuusika mitmekülgse maailmaga, mis on köitev ning inspireeriv nii uutele tulijatele kui ka pärimusmuusikaga juba lähemalt tuttavamatele. Tegeleme vanade laulude, tantsude ja pillilugudega, mis meile põlvest-põlve on edasi antud. Ees ootavad laulu ja pillimängu täis ühisõpitoad, põnevad üllatuskülalised, tantsutoad, lõkkeõhtud, meisterdamine ning palju muud. Läheme jälle külla suurele Eesti ETNO laagrile, harjutame koos nendega meie ühislugu ning anname ühise kontserti Kõpu laululaval.

Koos veedetud ajale paneb vägeva punkti meie oma kontsert Viljandi pärimusmuusika festivalil  25. juulil!

NB! Laagris toimub õppetöö kuulmise järgi. Kui Sa sellise õppeviisiga pole kokku puutunud, pole hullu - julge pealehakkamine on pool võitu ja hätta kedagi ei jäeta! Samuti on igaühel võimalus panna end ka korraks õpetaja rolli ning jagada teiste laagrilistega mõnda pilli- või laululugu. Õpetust ja lugude seadmist aitavad läbi viia meie suurepärased juhendajad!

Lisainfo ja küsimuste puhul kirjuta lasteetno@gmail.com. Ootame suve ja kohtume laagris!


Laste ETNO laagris ootavad Sind: 


Lee Taul 
kunstiline juht

Lee Taul on Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetanud muusik. Õpetamispagasit on ta korjanud erinevatest põnevatest laagritest (Ruhnu viiulaager, Laste Oma Folk, Eesti ETNOEtno) ning lisaks õpetab ta ka H. Elleri nimelises koolis pärimusmuusika erialal viiulit. Muusikuna tegutseb Lee koosseisus Black Bread Gone Mad, lisaks olnud tegev ansamblites Midrid, tribüüt-projektis Puzle (ansamblile Collage) ning loonud muusikat ka tantsu- ja teatrilavastustele "Luba, et lendad", “Sünaps”, “Laineid lausudes”.

Ann Maria Piho 
juhendaja

Ann Maria on meisterlik kandlemängija, kes õpib TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias pärimusmuusika erialal. Hetkel on ta vahetusüliõpilane Soomes Sibeliuse Akadeemias. Väikekandle juures paelub teda selle pilli lihtsus, ilus kõla ja müütiline algupära. Ann Mariale meeldib ise lugusid teha. Tema omapärane, helge ning kandle mängutehnikat avardav uuslooming on tähtsal kohal ka Trio Soon/Piho/Lepasson repertuaaris. Lisaks 15-keelsele väikekandlele  mängib Ann Maria veel kaherealist lõõtsa ja armastab tantsida. 

Tanel Sakrits 
juhendaja

Tanel on pärit Jõgeva linnast ja õpib TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias pärimusmuusikat ning mängib mandoliini. Miks mandoliini? Sest see on üks tõeliselt head tuju ja rõõmusärinat täis pill. Pärimus- ja rahvamuusika on teda paelunud juba laste muusikakoolist peale, kus tema tollane akordioniõpetaja Eha Niglas asutas Jõgeva rahvamuusikaansambli "Tuustar", mis tegutseb järjest uute noortega veel praegugi. ETNO laagrites on Tanel osalenud nii Eestis, Rootsis kui ka Uus-Meremaal. Lisaks mandoliinile meeldib talle mängida natuke parmupilli, kitarri ja tuubat. Alati pakub talle huvi ka avastada uusi pille ja laulda ägedaid laule. Tanel tegutseb ka vahvas uusfolk pärimusbändis nimega MandoTrio. Lisaks mängib ta veel kokku mitmete vahvate muusikutega teistes kollektiivides.

Martin Kullamaa 
juhendaja

Martin on Tallinnast pärit kontrabassimängija, hetkel õppimas klassikalist interpretatsiooni Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning löömas kaasa erinevates folk- ning jazz-projektides nii kontrabassi kui basskitarriga. Esimest korda puutus Martin pärismusmuusikaga kokku just Eesti ETNOs aastal 2015. Sellest ajast on ta iga suvi leidnud aega käia ETNO laagrites ning kaasanud klassikalise repertuaari kõrvale ka traditsioonilisi viise. Välismaa ETNOdest sai käidud Sloveenias ning Prantsusmaal ETNOFonikul, ning aastal 2017 lõi kaasa laagris kui vabatahtlik. 2015. ja 2017. aasta Eesti laagrite järgselt sai kaasa löödud ka sügisestel järeltuuridel ning 2018. aastal olla juhendaja rollis esimeses Laste ETNO laagris. "Pärimusmuusika ning ETNO laagrid pakuvad mulle suurepärast vaheldust ning annavad tohutult jõudu ja uusi ideid, kuidas muusikale oma pilliga läheneda."

Katariina Tirmaste 
juhendaja

Katariina Tirmaste on noor katsetamishimuline muusik. Ta on flöödi- ja viiulimängijana kaasa löönud erinevates muusikalistes kooslustes (Paberits & Tirmaste, Schönbergi kvartett, Nagy Bögö) ja õppinud ning õpetanud nii Eestis kui ka Ungaris. Pärimusmuusikas paelub teda üle aegade vaadates inimeste eludes ja mõtetes sarnasuste avastamine. Ta naudib tantsimist ja laulmist.

Elina Kasesalu 
vabatahtlik

Elina on Tartumaalt pärit noor viiuldaja, kes sai pärimusmuusikapisiku külge mitmeid aastaid tagasi just Eesti ETNO laagris, rahvusvahelistest projektidest tulenev rōōm ja inspiratsioon innustas osalema ka välismaistes projektides, sealhulgas Sloveenias ja Taanis. Püüdes leida omanäolist helikeelt läbi erinevate muusikastiilide üle maailma, ōpib ta hetkel Göteborgi Ülikoolis maailmamuusika erialal, koduülikooliks Tartu Viljandi Kultuuriakadeemia.  

Kärt Tambet 
vabatahtlik

Kärt on Viljandist pärit noor viiuldaja, kes hetkel õpib Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis pärimusmuusika erialal. Pärimusmuusikaga on ta tegelikult juba lapsest saadik ümbritsetud olnud, aga esimene sügavam kokkupuude tuli 2015. aastal, kui ta sattus oma esimesse ETNO laagrisse. Pärast esimest tulid ka teine ja kolmas, millele järgnes veel 2017. aastal Eesti ETNO ringreis ja 2018. aastal ETNO juhendajate koolitus. Eelmisel aastal rändas ta Bulgaariasse, et tutvuda sealse kohaliku muusikaga. Nüüd ongi Kärdi suurimaks kireks erinevate rahvaste traditsioonilise muusika mängimine ja kuulamine - tegevus, mis toob lõpuks meeled, keeled ja rahvad kokku!

Karolin Vetevoog 
laagrijuhi abi

Karolin on Tallinnast pärit muusik. Ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli muusikateooria erialal ning õpib praegu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias pärimusmuusikat. Folkmuusika pisiku sai ta ETNOst, olles nüüdseks võtnud osa nii Eestis kui ka välismaal toimunud laagritest. Lisaks muusikapisikule meeldib Karolinile üritusi korraldada, mis pakub talle võimalust ennast ka teisest küljest arendada. Ta on läbinud ETNO juhendajate koolituse ning olnud mitmes korraldustiimis, sh Reval Folk ja laager MaailmaOtsas. Teda paeluvad tegevused väljaspool mugavustsooni ning ta on avatud kõigele, mis esmapilgul väljakutset pakub.

Margit Kuhi 
laagrijuht

Margit on lõpetanud Viljandi Kultuurikolledži rahvamuusika eriala ning õpetanud ja loonud peale seda Raplamaal pärimusmuusikute uut põlvkonda. Seepärast hakkas ta korraldama 2001. aastast Kandlekoja laste ja noorte PÄRIMUSA laagreid ning erinevaid koolitusi-kursuseid ja õpitubasid igas vanuses huvilistele. Eesti ETNO laagrit on ta  juhtinud aastast 2009 ning algne aukartus on asendunud kindluse ja jätkuva põnevusega, kuna suur rõõm on noortest andekatest muusikutest, kes igal aastal kokku tulevad ning üksteist inspireerides ETNO-maailma loovad.


Laagri tasu ja registreerumine


Kursuse tasu on 150€. Hinnas sisaldub:

  • õppetöö ja vaba aja tegevused
  • laagri jooksul toimuvad bussisõidud
  • toitlustamine laagri ajal (hommiku-, lõuna-, õhtusöök, lõunaoode ja õhtupala)
  • majutus
  • festivali esineja kaelakaart, mis tagab vaba sissepääsu kõikidele kontsertidele

Registreerumine on lõppenud. Kõik kohad Laste Etnosse on 2019.a. täitunud!

Kinnitus laagrisse saamiseks saadetakse registreerumisavalduse saatmisest 2 nädala jooksul. Saades laagrijuhi kinnituse laagris osalemise kohta, palume kanda tagastamatu garantiisumma 30 € MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskuse arveldusarvele SEB pangas EE691010220008039018. Ettemaks garanteerib koha laagris! Ülejäänud 120 € peab olema laekunud Eesti Pärimusmuusika Keskuse arvele hiljemalt 1. juuniks 2019. Makse selgituseks tuleks märkida "Laste ETNO 2019" ja lapse nimi.