Festivalikursus nr.1

Mängin ja räägin head lugu


Aeg: 23.-24. juuli 2019 (23. juuli 12:00-19:45 ja 24. juuli 10:00-18:00)
Koht: Viljandi Vaba Waldorfkool. Lutsu 3, Viljandi 71003
Juhendajad: Sofia Joons ja Juhan Uppin
Osalustasu: 50 eur


REGISTREERU SIIN  festivalikursusele “Mängin ja räägin head lugu”, kui sa mängid mõnd pilli ning soovid sellel õppida juurde huvitavaid ja vahvaid (pilli)lugusid ja laule, looma sidet  erinevate lugude vahel ja avama nende taustasid. Meie selleaastase kursuse juhendajateks on Sofia Joons ning Juhan Uppin.

Peale ankeedil registreerumist palume kanda koolitussumma 50 € MTÜ Eesti pärimusmuusika keskuse arveldusarvele SEB pangas EE691010220008039018. Makse selgituseks tuleb märkida Festivalikursus nr. 1 ja oma nimi. Makse garanteerib koha kursusel. Teie poolt tasutud summa esitame Maksu- ja Tolliametile, mis kantakse Teie tuludeklaratsiooni koolituskuluna.

SOFIA JOONS

Sofia Joons on sündinud ja muusikaliselt üles kasvanud Rootsis. Ta elas peaaegu 20 aastat Eestis, kus ta tegeles ennekõike eestirootslaste muusikaga ning oli hulk aastaid ka Viljandis tegutseva pärimusmuusikaõpet pakkuva vabahariduskooli August Pulsti õpistu juhataja. Ta on laulnud rahvalikke koraale, mänginud tantsumuusikat nii viiuli kui hiiu kandlega ja aidanud tõlkida eestirootsi murdelisi rahvalaule eesti keelde.

Sofia Joons: “Kursusel osalejatele on mul plaanis tutvustada muusikat erinevatelt eestirootsi saartelt ja aladelt ning võib ka juhtuda, et jõuame isegi mängida mõnd lugu Ukrainas asuvast Gammasvenskby`st ehk Vanarootsi külast. Laulame ka midagi koos ja kui lood ja sõnad on selged, vaatame, kuidas seda koos mängida ja seada.”

JUHAN UPPIN

Juhan Uppin on tuntust kogunud just lõõtspilli- ning päkarauakandlemängu propageerijana. Mitmeid aastaid juhatanud populaarset võistlussaadet "Rahvalõõts". Õpetanud lõõtspillimängu H. Elleri nim. Tartu Muusikakoolis ja paljudes pärimusmuusika õppelaagrites. 2018. a sügisel sai ta pärjatud Vabariigi Pillimehe tiitliga. Mängib ansamblites Rüüt ja Tuulelõõtsutajad. 

Juhan Uppin: “Õpetan kursusel mõned head lood eesti lõõtspilli- ja kandlerepertuaarist. Samuti keskendume koosmängule ehk mida teistega koos mängides silmas pidada. Mõtiskleme selle üle, kuidas lugusid stiilselt mängida, kuidas varieerida, et põnevam kuulata oleks ning kuidas luua loost endale käepärane või konkreetsele pillile sobiv variant.”


Kontakt: 

Janne Suits
August Pulsti õpistu juhataja
janne.suits@folk.ee
+372 51 29 491

www.folk.ee/opistu