Festivalikursus nr.2

Tantsin, tantsin, keerutan

Aeg: 23. - 24. juuli 2019 (23. juuli 12:00 - 19:45, 24. juuli 10:00 - 18:00)
Koht: Viljandi Vaba Waldorfkool (Lutsu 3, Viljandi 71003)
Juhendaja: Kadri Lepasson
Osalustasu: 50 eur

REGISTREERU SIIN  festivalikursusele “Tantsin, tantsin, keerutan”, kui sa armastad eesti pärimusmuusikat ning sinu jalad kohe iseenesest kisuvad selle muusika järgi liikuma. See on kursus, kus sa saad kaks päeva mõnusas seltskonnas ning tantsuteadliku juhendaja Kadri Lepassoni käe all avastada pärimustantsu imelist maailma. Kursusel osalemiseks ei ole vaja üldse eelnevaid teadmisi ja oskusi pärimustantsus. 

Peale ankeedil registreerumist palume kanda koolitussumma 50 € MTÜ Eesti pärimusmuusika keskuse arveldusarvele SEB pangas EE691010220008039018. Makse selgituseks tuleb märkida Festivalikursus nr. 2 ja oma nimi. Makse garanteerib koha kursusel. Teie poolt tasutud summa esitame Maksu- ja Tolliametile, mis kantakse Teie tuludeklaratsiooni koolituskuluna.


KADRI LEPASSON


Tantsukursuse “Tantsin, tantsin, keerutan” juhendajaks on pigem väike- ja rahvakandleõpetajana tuntud Kadri Lepasson. Kursusel keskendutakse eesti tantsude põhisammudele - valss, reinlender, polka ja tantsuklubides laialtlevinud tantsudele, sekka saab tantsida mõnd vähem tuntud paikkondlikku tantsu. Kursus sobib kõigile, kes soovivad arendada oma oskusi pärimustantsu maailmas ning loodetavasti praktiseerida õpitut edaspidi tantsuklubides ja ka Viljandi pärimusmuusika festivalil.


Kadri Lepasson: “17 aastat tagasi alustasin pärimusmuusika õpinguid toonases Viljandi Kultuuriakadeemias. Kohe õpingute alguses sattusin esimest korda Tartu tantsuklubisse. Traditsioonilistest tantsudest ei teadnud ma toona suurt midagi, küll aga avanes tookord minu jaoks uks ühte ääretult lummavasse maailma, mis köidab mind seniajani. Sellest aastatetagusest Tartu tantsuklubisse sattumisest alates on traditsioonilised tantsud minu elustiili lahutamatu osa. Täna olen kahe Võrumaal tegutseva tantsuklubi (Vastseliinas 4. ja Võrus 2. hooaeg) eestvedaja. Enamuse oma tantsu- ja tantsijapagasist olengi ammutanud tantsuklubides ja festivalidel (Eestis, Lätis, Rootsis, Prantsusmaal, Poolas) tantsides, enda jaoks häid tantsijaid jälgides ja matkides. Tantsuõpetaja sai minust vajaduse sunnil. Ühel hetkel lihtsalt hakkas mulle tulema mitmeid ettepanekuid tantse õpetada ja kursusi läbi viia ning lõpuks ei jäänudki muud üle, kui järele anda ja need pakkumised vastu võtta. Millegi edasi õpetamine on hea viis teemasse süveneda, seda analüüsida ja mõtestada ning sellest aru saada.”


Kontakt: 

Janne Suits
August Pulsti õpistu juhataja
janne.suits@folk.ee
+372 51 29 491
www.folk.ee/opistu