Juhendajad ja korraldajad

Laste ETNO laagris ootavad Sind:


Lee Taul
kunstiline juht

Lee Taul on Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetanud muusik. Õpetamispagasit on ta korjanud erinevatest põnevatest laagritest (Ruhnu viiulaager, Laste Oma Folk, Eesti ETNOEtno) ning lisaks õpetab ta ka H. Elleri nimelises koolis pärimusmuusika erialal viiulit. Muusikuna tegutseb Lee koosseisus Black Bread Gone Mad, lisaks olnud tegev ansamblites Midrid, tribüüt-projektis Puzle (ansamblile Collage) ning loonud muusikat ka tantsu- ja teatrilavastustele "Luba, et lendad", “Sünaps”, “Laineid lausudes”.

Ann Maria Piho
juhendaja

Ann Maria on meisterlik kandlemängija, kes õpib TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias pärimusmuusika erialal. Hetkel on ta vahetusüliõpilane Soomes Sibeliuse Akadeemias. Väikekandle juures paelub teda selle pilli lihtsus, ilus kõla ja müütiline algupära. Ann Mariale meeldib ise lugusid teha. Tema omapärane, helge ning kandle mängutehnikat avardav uuslooming on tähtsal kohal ka Trio Soon/Piho/Lepasson repertuaaris. Lisaks 15-keelsele väikekandlele  mängib Ann Maria veel kaherealist lõõtsa ja armastab tantsida.

Tanel Sakrits
juhendaja

Tanel on pärit Jõgeva linnast ja õpib TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias pärimusmuusikat ning mängib mandoliini. Miks mandoliini? Sest see on üks tõeliselt head tuju ja rõõmusärinat täis pill. Pärimus- ja rahvamuusika on teda paelunud juba laste muusikakoolist peale, kus tema tollane akordioniõpetaja Eha Niglas asutas Jõgeva rahvamuusikaansambli "Tuustar", mis tegutseb järjest uute noortega veel praegugi. ETNO laagrites on Tanel osalenud nii Eestis, Rootsis kui ka Uus-Meremaal. Lisaks mandoliinile meeldib talle mängida natuke parmupilli, kitarri ja tuubat. Alati pakub talle huvi ka avastada uusi pille ja laulda ägedaid laule. Tanel tegutseb ka vahvas uusfolk pärimusbändis nimega MandoTrio. Lisaks mängib ta veel kokku mitmete vahvate muusikutega teistes kollektiivides.

Martin Kullamaa
juhendaja

Martin on Tallinnast pärit kontrabassimängija, hetkel õppimas klassikalist interpretatsiooni Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning löömas kaasa erinevates folk- ning jazz-projektides nii kontrabassi kui basskitarriga. Esimest korda puutus Martin pärismusmuusikaga kokku just Eesti ETNOs aastal 2015. Sellest ajast on ta iga suvi leidnud aega käia ETNO laagrites ning kaasanud klassikalise repertuaari kõrvale ka traditsioonilisi viise. Välismaa ETNOdest sai käidud Sloveenias ning Prantsusmaal ETNOFonikul, ning aastal 2017 lõi kaasa laagris kui vabatahtlik. 2015. ja 2017. aasta Eesti laagrite järgselt sai kaasa löödud ka sügisestel järeltuuridel ning 2018. aastal olla juhendaja rollis esimeses Laste ETNO laagris. "Pärimusmuusika ning ETNO laagrid pakuvad mulle suurepärast vaheldust ning annavad tohutult jõudu ja uusi ideid, kuidas muusikale oma pilliga läheneda."

Katariina Tirmaste
juhendaja

Katariina Tirmaste on noor katsetamishimuline muusik. Ta on flöödi- ja viiulimängijana kaasa löönud erinevates muusikalistes kooslustes (Paberits & Tirmaste, Schönbergi kvartett, Nagy Bögö) ja õppinud ning õpetanud nii Eestis kui ka Ungaris. Pärimusmuusikas paelub teda üle aegade vaadates inimeste eludes ja mõtetes sarnasuste avastamine. Ta naudib tantsimist ja laulmist.

Elina Kasesalu
vabatahtlik

Elina on Tartumaalt pärit noor viiuldaja, kes sai pärimusmuusikapisiku külge mitmeid aastaid tagasi just Eesti ETNO laagris, rahvusvahelistest projektidest tulenev rōōm ja inspiratsioon innustas osalema ka välismaistes projektides, sealhulgas Sloveenias ja Taanis. Püüdes leida omanäolist helikeelt läbi erinevate muusikastiilide üle maailma, ōpib ta hetkel Göteborgi Ülikoolis maailmamuusika erialal, koduülikooliks Tartu Viljandi Kultuuriakadeemia.  

Kärt Tambet
vabatahtlik

Kärt on Viljandist pärit noor viiuldaja, kes hetkel õpib Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis pärimusmuusika erialal. Pärimusmuusikaga on ta tegelikult juba lapsest saadik ümbritsetud olnud, aga esimene sügavam kokkupuude tuli 2015. aastal, kui ta sattus oma esimesse ETNO laagrisse. Pärast esimest tulid ka teine ja kolmas, millele järgnes veel 2017. aastal Eesti ETNO ringreis ja 2018. aastal ETNO juhendajate koolitus. Eelmisel aastal rändas ta Bulgaariasse, et tutvuda sealse kohaliku muusikaga. Nüüd ongi Kärdi suurimaks kireks erinevate rahvaste traditsioonilise muusika mängimine ja kuulamine - tegevus, mis toob lõpuks meeled, keeled ja rahvad kokku!

Karolin Vetevoog
laagrijuhi abi

Karolin on Tallinnast pärit muusik. Ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli muusikateooria erialal ning õpib praegu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias pärimusmuusikat. Folkmuusika pisiku sai ta ETNOst, olles nüüdseks võtnud osa nii Eestis kui ka välismaal toimunud laagritest. Lisaks muusikapisikule meeldib Karolinile üritusi korraldada, mis pakub talle võimalust ennast ka teisest küljest arendada. Ta on läbinud ETNO juhendajate koolituse ning olnud mitmes korraldustiimis, sh Reval Folk ja laager MaailmaOtsas. Teda paeluvad tegevused väljaspool mugavustsooni ning ta on avatud kõigele, mis esmapilgul väljakutset pakub.

Margit Kuhi
laagrijuht

Margit on lõpetanud Viljandi Kultuurikolledži rahvamuusika eriala ning õpetanud ja loonud peale seda Raplamaal pärimusmuusikute uut põlvkonda. Seepärast hakkas ta korraldama 2001. aastast Kandlekoja laste ja noorte PÄRIMUSA laagreid ning erinevaid koolitusi-kursuseid ja õpitubasid igas vanuses huvilistele. Eesti ETNO laagrit on ta  juhtinud aastast 2009 ning algne aukartus on asendunud kindluse ja jätkuva põnevusega, kuna suur rõõm on noortest andekatest muusikutest, kes igal aastal kokku tulevad ning üksteist inspireerides ETNO-maailma loovad.