Juhendajad ja korraldajad

Laagrit juhendavad: 

Maarja Soomre

Maarja Soomre on eesti laulja, meloodika mängija ja pop-jazz teooria ning pärimusmuusika õpetaja G. Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis. Ta on õppinud klassikalist klaverit, jazzi ja pärimusmuusika erialadel laulu ning on tuntud folkansamblite RÜÜT ja Päri Päri liikmena. Maarja esimene ETNO laagri kogemus pärineb Sloveeniast, ETNO Histriast 2012. aastal, kus ta sai korralikult ETNO pisikuga nakatatud. Maarja on osalenud ka Horvaatia ETNO-s, Ethnofonikus Prantsusmaal, GLOMUS laagris Brasiilias ning eelmisel aastal projektis koolitusprojektis Ethnofonik All Stars. Samuti on ta olnud juhendaja Eesti ETNO ja Saksamaa ETNO laagris 2017. aastal. Maarja ise korraldab samuti juba teist aastat maailmamuusika laagrit "MaailmOtsas", mis toimub Tallinnas. Maarja ootab suure põnevusega suvist laagrit, et tutvuda uute inspireeritud noorte muusikutega, kellega koos musitseerida.

Merike Paberits

Merike Paberits on muusik ja pilliõpetaja, kes enamjaolt viljeleb pärimusmuusikat. Ta mängib flööti, torupilli, pikkvilet ja parmupilli. Oma teadmised on omandanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias pärimusmuusika erialal (MA). Lisaks on Merike arendanud oma muusikalist silmaringi osaleja ja õpetajana Eesti, Sloveenia ja Prantsusmaa ETNO laagrites ning olnud vahetusõpilane Göteborgi Muusika- ja teatriakadeemias maailmamuusika erialal. Merike on läbinud rahvusvahelised ETNO juhendajate koolitused Ethnofonik (2012) ja Ethnofonik Allstars (2017). Merike on tegev järgnevates ansamblites: Nikns Suns, Paberits&Tirmaste ja Black Bread Gone Mad. Ta on osalenud ka muusikalise kujundajana mitmes teatriprojektis Ugalas ja Rändteateris Vaba Vanker.

www.soundcloud.com/merike-paberits

Jonas Malflied

Jonas Malfliet on Belgia muusik ja helilooja, kes tunneb end koduselt mitmetes muusikastiilides, kui tal käepärast on klaver või akordion. Pärast oma juuraõpinguid otsustas Jonas maailmas ringi tuuritada, andes koosseisude Les Busiciens, Olla Vogala, ja Transpiradansa ridades kontserte Euroopas, Hiinas, Kongos ja Lõuna-Aafrikas. Lisaks nimetatud koosseisudele on tal veel duo koos viiuldaja Shalan Alhamwy’ga -  Damast Duo. Samuti musitseerib  Jonas Süüria-Türgi-Belgia orkestris Jiraan ning mängib klaverit Belgia raadio Radio 2 programmis “De Rechtvaardige Rechters”. Ta on multiinstrumentalisti ning näitlejana osalenud ka mitmetes teatriprojektides. Jonas on osalenud väga mitmetes ETNO laagrites ning praktiseerib kuulmise järgi õpetamist igapäevaselt ka oma õpilastega.

https://www.jonasmalfliet.com/

Sami Karkar

Pärast 25 intensiivset aastat hobimuusikuna kõikvõimalikes muusikastiilides (klassika, jazz, rokk, latin, afro), leidis Sami end rahva- ja traditsioonilise muusika maailmast ning seda tänu ETNO liikumisele. Ta on osalenud nüüdseks 10 erinevas ETNO-s, koolitanud end ETNO-juhendajaks Ethnofonik kursusel, juhendanud ETHNO England’i ning aidanud korraldada ETHNO France’i. Sami on prantsuse-tuneesia juurtega multiinstrumentlist (perkussioon, kitarr, klaver, vokaal), kes oma muusikahariduse saanud klassikalise perkussionistina. Lisaks igapäevatööle, milleks on teaduse tegemine ja füüsika õpetamine Lyon’i Ülikoolis (jah, Samil on doktorikraad muusikaakustika ja muusikariistade füüsikas), ning ETNO-laagritele, musitseerib ta ka järgnevate ansamblite koosseisus: “New Orleans-style brassband”, “Marcel Frontale”, “Iles” (berber music from Algerian Kabylie) ja “Vilma and Sami”.

https://www.facebook.com/MarcelFrontale/

https://www.facebook.com/Iles-479273845800083/

https://www.facebook.com/vilmaandsami/

Lauren Spiceley

Lauren on üles kasvanud muusikute peres ja "musitseeris" juba 4-aastasena innuka perkussionistina kaasa oma isa jazz-bändis, tagudes pillikastidel rütmi kaasa. Ta õppis klaverit ja viiulit, kasvades üles klassikalise ja jazz-repertuaariga. Õppides Oxfordi Ülikoolis muusikat, avastas ta lõpuks enda jaoks ka rahvamuusika. Muidugi juhtus see pubi jämmidel. Nüüd laulab ja mängib ta mitmetes rahvamuusika ansamblites, sealhulgas Guerrilla Ceilidh ja Òkina. Lauren armastab avastada muusikat üle terve ilma. Ta on osalenud Ethnofonik  ja Ethnofonik All Stars koolitustel ning on ka Inglismaa ETNO laagri peakorraldaja.

Laagrit korraldavad:

Margit Kuhi
Eesti ETNO pealik ja laagrijuht

Pärast Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetamist alustas Margit erinevate kursuste ja muusikalaagrite korraldamist, et levitada võimalikult palju maailma kõige ägedama muusika – pärimusmuusika - pisikut! Tema jaoks on tõeline rõõm kohtuda igal aastal kõigi nende andekate noortega. See, kuidas need inimesed loovad üheskoos erilise ETNO-maailma, annab talle inspiratsiooni, et ikka ja jälle aastast aastasse laagrit korraldada ning noortele uusi väljundeid luua. Laagris on Margiti vastutada kõik see, mis seotud olmega: toit, magamine, reisimine, pesemine, kaelakaardid, särgid jne.

Merike Paberits
kunstiline juht

Lisaks ülalpool kirjutatule ning laagriliste juhendamisele, teeb Merike ETNO-laagri meeskonnas ka aastaringset organisatoorset tööd. Koos Margitiga luuakse ja viiakse ellu laagri päevakava, väljasõidud, kontserdid, üllatused jms. Laagris on Merikese peamised vastutusalad seotud laagri sisulise poolega, ehk siis muusikaga: õpitoad, kontserdid, raiderid, tantsimine, muud tegevused.

Henrika Trave
parem käsi

Henrika on naerusuine ja abivalmis neiu Saaremaalt. Ta mängib plokkflööti ja torupilli ning õpib Viljandi Kultuuriakadeemias pärimusmuusikat. Tema meelest on ETNO laager täiesti maagilised kaks nädalat üliägedate inimestega, uskumatu seiklus ja muusikaline ümbermaailmareis. Laagris on tema ülesandeks olla Margiti ja Merikese parem käsi.

Léon Allik
rõõmulooja

Léon on elurõõmus noormees Tallinnast, kes enamiku oma elust mänginud kitarri ja ETNO laagris käinud juba õige mitu aastat. Teda võlub ETNO laagri juures eriti selle sulnis ja muretu õhkkond, kus kõik on võimalik! Sel aastal on Léon meie laagri jutuvestja, murede kuulaja ja rõõmude jagaja.

Sofia-Liis Kose
vabatahtlik

Sofi alias kasvult väike, kuid tegelikult suur kallistaja, on sündinud meie armsa Eesti päälinnas. Eelmisel õppeaastal tõi elu teda hoopis Tartusse, kus ta asus H. Elleri nim. Tartu Muusikakooli õppima pärimusmuusika erialal viiulit. Ja ega Tartusse pärimusmuusikat poleks ta õppima jõudnud, kui poleks 2016. a oma esimeses ETNO-laagris käinud. Olles terve elu tegelenud ainult akadeemilise/klassikalise muusikaga, oli Sofil vaja lõppude lõpuks uusi väljakutseid, avastamisi ja mõnd muud väljendusviisi. ETNO-laagris leidis ta taas armastuse muusika ja selle võlude vastu.
Selle laagri juures võlub Sofit veel vahetu suhtlus täiesti erinevate isiksuste vahel. Kõik on kuidagi eriti mõnusad ja kui nii palju erinevatest rahvustest tegelasi ühes punktis kokku saab, võib sellest kahe nädala jooksul kerkida midagi eriti maagilist! Laagris aitab Sofi kõiki kõiges.