Juhendajad ja korraldajad

Laagrit juhendavad: 

VILMA TALVITIE

Vilma on soome muusik, laulja, laulukirjutaja ja muusikaõpetaja. Peale oma põhipillide, hääle ja klaveri, meeldib talle avastada ka uusi instrumente: akordionit, kitarri, mandoliini, kontrabassi… Ta armastab mängida ja laulda erinevaid muusikastiile: Põhjamaade folki, maailmamuusikat, pop/rocki, aga ka nt tantsida Bollywoodi, samba ja afro tantse. Vilma avastas enda jaoks Etno maailma 2015. aastal, kui ta osales vabatahtlikuna esimeses Soome Etnos. Pärast seda on ta olnud nelja Soome Etno korraldusmeeskonnas, armudes samal ajal aina enam “Etno vaimu”.
Vilma ammutab oma värvikireva loomingu jaoks inspiratsiooni inimestelt, keda ta oma rännakutel kohtab. 2018. aastast saadik on Vilma maailmamuusika duoga Vilma ja Sami tuuritanud Euroopas, Tšiilis, Argentinas, Brasiilias ja Tuneesias, andes kontserte, juhendades õpitubasid ning osaledes enam kui 10 Etno laagris ning teistes sarnastes ettevõtmistes. Vilma osales 2018. aastal ka Ethnofonikul.
 
LAUREN SPICELEY

Lauren on viiuldaja, keda võib kõige tihemini kuulda mängimas Folkatroni, Jay Sunaway ja Guerrilla Ceilidhi koosseisudes. Talle meeldib ka laulda, klaverit mängida, akordioniga katsetada ning avastada jazzi, klassikalist muusikat, tangot… ja kõiksugu muud huvitavat. Ta on Inglismaa Etno korraldaja ning Oxford Contemporary Musicu kontsertide pogrammijuht.

JEREMY HANTLER

Jeremy Hantler on multiinstrumentalist ja ansamblijuht Aotearoast/Uus-Meremaalt. Muusikute perest pärit Jeremy on eeslaulja oma perebändis, mis on tuntust kogunud maalähedaste versioonidega maoorikeelsetest lauludest. Ta on lõpetanud jazz löökpillide eriala ning osalenud paljudes edukates maailmamuusika projektides. Elukutselise õpetajana on ta juhendanud mitmeid suuri tudengitest, õpetajatest ja professionaalsetest muusikutest koosnevaid instrumentaal- ning vokaalansambeid. Jeremy on olnud juhendajaks kolmes esimeses väga edukas Uus-Meremaa Etnos. Enda sõnul on tema suurimateks inspiratsiooniallikateks muusika kirjutamisel loodus ning kultuuridevahelised kohtumised. Ta ootab põnevusega, et saaks jälle Eestisse tulla, seekord juhendajana, et aidata luua osalejatele ägedat õhkkonda ning jagada noorte muusikutega oma oskusi-teadmisi.

JAAN-EERIK AARDAM

Jaan-Eerik, kitarrist, laulja ja laulukirjutaja, on hetkel lõpetamas oma muusikaalaseid õpinguid Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias. Ülikoolis veedetud aeg on andnud talle mõista, et ta armastab nii laval olemist, muusika kirjutamist kui ka noorte juhendamist. Kui artisti ja heliloojana on Jaan-Eerik tegutsenud juba aastaid, tehes koostööd nii Eesti ühe edukaima elektron-popartisti NOËP-iga, kui ka näitleja ja laulukirjutaja Adeele Sepaga, siis esimesed tuleristsed juhendajana sai ta alles 2019. aasta suvel, kui ta tegi kaasa nii suvises kui ka talvises Pärimusa laagris. Jaan-Eerik veab eest ka folkbändi nimega Nagy Bögö ning on kitarrist Noortebänd 2019 võitnud Kelly Vase bändis nimega Kelly’s Puzzle ja jazz-trio ansamblis nimega trio Kuma. “Muusikas tajun esimese asjana loo pulssi. Hindan kõrgelt muusikuid, kes oskavad mängida ajaga. Seda nii rütmitunnetuse kontekstis, kui ka laiemas mõistes. Eks see ole ka see, mida püüame Nagy Bögöga teha – loome silla uue ja vana vahel.“

LAURI KADALIPP

Lauri Kadalippu teavad mõned kui torupilli mängivat poissi, teised aga kui jazzsaksofonisti. Oma muusikuteel on ta õppinud nii pärimusmuusikat, kui ka jazzi – Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias on ta jazzmuusika interpretatsiooni erialal omandanud ka bakalaureusekraadi. Aktiivsemalt mängib Lauri ansamblites Angus ning Lauri Kadalipp Social Jazz, ühtlasi on ta ka üks New Wind Jazz Orchestra asutajatest. Etno laagrid ning pärimusmuusika on alati olnud Lauri jaoks olulisel kohal ning ta on osalenud nii Eesti, Rootsi, Flaami kui India Etno laagrites.

REGINA MÄND (nooremjuhendaja)

Regina Mänd on pärimusmuusik, viiulimängija. Peale Heino Elleri nimelise muusikakooli pärimusmuusika osakonna lõpetamist jätkas ta õpinguid Viljandi Kultuuriakadeemias ning hetkel tutvub suure vaimustusega ungari muusikaga vahetusüliõpilasena Budapestis, Ferenc Liszti nimelises akadeemias.Regina mängib koosseisus Duo Mänd/Krüsban ning naudib ka soolomängu, austades ja armastades sajanditaguste külapillimeeste stiili. "Esimest korda käisin Etno laagris 16-aastasena ja nagu tihti juhtub, jäin sõltuvusse ja olin lummatud. Eesti Etnos olen käinud lausa viis korda, paar aastat tagasi tegin kaasa ka Eesti Etno ringreisil. Olen käinud ka Kataloonia ja Rootsi Etno laagris ning Ethnofonikul Pariisis. Samuti muudes pärimusmuusikalaagrites Rootsis, Bulgaarias ja Belgias. Arvan, et uute inimeste ja kultuuridega on parim viis tutvuda nende "oma" muusika kaudu ja seda koos mängida. See on lihtsalt nii hea, aus, isiklik ja vahetu tunne, kui kuuled välismaalaseid eesti muusikat mängimas või kui saad osa kellegi teise südame-muusikast."

Laagrit korraldavad:

Margit Kuhi
Eesti ETNO pealik ja laagrijuht

Pärast Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetamist alustas Margit erinevate kursuste ja muusikalaagrite korraldamist, et levitada võimalikult palju maailma kõige ägedama muusika – pärimusmuusika - pisikut! Tema jaoks on tõeline rõõm kohtuda igal aastal kõigi nende andekate noortega. See, kuidas need inimesed loovad üheskoos erilise ETNO-maailma, annab talle inspiratsiooni, et ikka ja jälle aastast aastasse laagrit korraldada ning noortele uusi väljundeid luua. Laagris on Margiti vastutada kõik see, mis seotud olmega: toit, magamine, reisimine, pesemine, kaelakaardid, särgid jne.

Merike Paberits
kunstiline juht

Lisaks ülalpool kirjutatule ning laagriliste juhendamisele, teeb Merike ETNO-laagri meeskonnas ka aastaringset organisatoorset tööd. Koos Margitiga luuakse ja viiakse ellu laagri päevakava, väljasõidud, kontserdid, üllatused jms. Laagris on Merikese peamised vastutusalad seotud laagri sisulise poolega, ehk siis muusikaga: õpitoad, kontserdid, raiderid, tantsimine, muud tegevused.

Henrika Trave
parem käsi

Henrika on naerusuine ja abivalmis neiu Saaremaalt. Ta mängib plokkflööti ja torupilli ning õpib Viljandi Kultuuriakadeemias pärimusmuusikat. Tema meelest on ETNO laager täiesti maagilised kaks nädalat üliägedate inimestega, uskumatu seiklus ja muusikaline ümbermaailmareis. Laagris on tema ülesandeks olla Margiti ja Merikese parem käsi.

Léon Allik
rõõmulooja

Léon on elurõõmus noormees Tallinnast, kes enamiku oma elust mänginud kitarri ja ETNO laagris käinud juba õige mitu aastat. Teda võlub ETNO laagri juures eriti selle sulnis ja muretu õhkkond, kus kõik on võimalik! Sel aastal on Léon meie laagri jutuvestja, murede kuulaja ja rõõmude jagaja.